Curiosity

Proč mám takový hluboký až citový vztah k věcem? Má to někdo z Vás také??

Zajímalo by mě, proč mám tak pevný a hluboký vztah k věcem! Jsem neuvěřitelný sběratel. Sbírám úplně všechno.. věci, které druzí chtějí vyhodit, dokonce jsem už sebrala i něco, co stálo u popelnice. Buď mám k věcem citový vztah, že jsou třeba po někom.. po babičce, dědečkovi atd. nebo, že mi je dal někdo na památku. Jiné věci zase schraňuji, že je někomu dám. Mám jich strašnou spoustu a v mém bytě už není k hnutí. Některé chci prodat.. věci nevyhazuji, protože mám pocit, že je to plýtvání a že se to nedělá, že je to škoda. Je mi jich líto a rve mi srdce, když musím něco vyhodit. Za to k některým lidem se chovám hůř než k těmto věcem, byť mě to pak mrzí. Jsem samotář obklopený věcma.. nejsou to nové věci, většinou staré. Sbírám i retro věci atd. PROČ TO TAK MÁM??? Někdy mám pocit, že žiju ve vzpomínkách. Je mi 28 let, jsem svobodná, bezdětná. V děctví se mi rozvedli rodiče. Ve zlém.
Doplňuji:
DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ!

Nejlepší odpověď
fcoop

Tady se to těžko dozvíte.Myslím.
Pár dobře a upřímně míněných názorů — (několik nápadů bych samozřejmě taky měl),ale objektivní pravdu,realitu by vám objasnil nejlépe profík.

Další odpovědi
elektrikář

Nabídněte část svých pokladů do muzea.Třeba uděláte radost lidem kteří se přijdou tam podívat.

hanulka11

Možná byste si měla "očistit život "a žilo by se vám líp , takto stále pochybujete a tápete proč tomu tak je . Mnohdy je to opravdu nemoc …nemůžete se odprostit od vzpomínek.Ano vzpomínky jsou krásné , ale všeho moc škodí, váš byt je zahlcen zbytečnostmi a vás to utiskuje a jste tam sklíčená .

Zkuste se začíst do tohoto a zamyslet se nad tím .Možná máte i strach navázet vztah, že ten protějšek by styl vašeho života nepřijal. Zkuste se „očistit“ věřte že žovot bude pak veselejší a snazší. Možná by bylo dobré i objednat se k psychologovi a popovídat si rozebrat to a určitě najdete řešení. Moc vám držím palce. A dejte se do toho a s každým probuzením se zbavte jedné věci ,která vám není k ničemu.

http://www.ami­resah.cz/umeni­milovatsebesa­ma.htm

Toruk

Nenazýval bych to citovým vztahem. Podle toho co píšeš půjde pravděpodobně o úzkost… úzkost zbavit se starých věcí (i když jsou nepotřebné). Možná tam bude souvislost s potížemi v mezilidských vztazích. Třeba si takto podvědomně hledáš náhražku místo fungujících vztahů.