Dzejkob

Proč mají kupovaná vajíčka tvrdší skořápku než ty domácí?

Je to schválně a nebo se mi to jen zdá?

Nejlepší odpověď
annas

Může to být proto, že nosnice dostávala krmivo, které neobsahovalo dostatek vápníku, fosforu a vitaminu D, nebo že je slepice stará, unavená, případně nemocná a není schopná tvořit kvalitní skořápku.

Další odpovědi
Tata

Souhlasím s předcházejíc odpovědí. Slepice v kotcích dostávají takovou skladbu potravy aby skořápka byla silnější než normálně také proto, že transport vajec z kotce a další manipulaci, která je dnes všude mechanizovaná, by vajíčka s tenkou skořápkou nemusela vždy vydržet a ztráty by byli velké.

anonym

Slepice chované na velkofarmách mají speciálně upravenou stravu.Pokusy s přidáváním mikročástic speciální oceli do slepičí potravy
sice fungovaly,ale celý záměr selhal na naprosté nepoužitelnosti výsledného produktu,tedy vajec.Vejce se nedala použít ani v průmyslu,šišaté kuličky do ložisek nikdo nechtěl.
Slepice jako takové, byly po této speciální krmné směsi také k ničemu,kladivo je přeci více praktické.

pondělí

nevím,čím krmíte doma slepice,ale mi se už podařilo při rozmlácování vajec nakřápnout skleničku,a domácí jsou očividně pevnější.i po,u­vaření

mirka151

Slepičky jsou ve stresu nacpané v kotcí ,špatné krmivo …je to hnus

BIGFOOT

ty máš ale ksicht.s takovým bych nešel radši kolem zrcadla abych se nelekl.:))))))))))­))))

Zdroj: BIGFOOT