jjj123456789

Proč mají idská práva i bestiální vrazi?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Co je to „bestiální“ může být věcí názoru… Pokud je vrah člověk, pak má lidská práva podle Listiny základních práv a svobod s tím, že např. právo na život řeší článek 6:
(1) Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením.
(2) Nikdo nesmí být zbaven života.
(3) Trest smrti se nepřipouští.
(4) Porušením práv podle tohoto článku není, jestliže byl někdo zbaven života v souvislosti s jednáním, které podle zákona není trestné.

Nicméně ostatní práva mu zákony a rozhodnutí soudu pěkně osekají …

Další odpovědi
Mirdas

Souhlasím s vaším roztrpčením.
Jsem přesvědčen, zda někdo spáchá úmyslně nebo opakovaně trestný čin a nemusí to být „jen“ ty nejohavnější, sám se tím vyloučil ( dobrovolně ) nároků na statut lidských práv.
Bohužel zločinec má v současnosti větší práva, než jejich oběti.

postcd

asi protože jsou to lidé a nikdo nepotvrdil že by byli nesvéprávní