hippeace

Proč mají děti potřebu sdělovat okolí zřejmé věci?

Proč děti ječí že nad námi je letadlo, když to všichni čekali, protože letělo směrem k nám?

To auto je červený
Ta paní má dlouhý vlasy

Proč tyhle zřejmé okolnosti děti sdělují nahlas okolí?

Nejlepší odpověď
Rocker

Malé děti,narozdíl od nás,nepovažují všechno za samozřejmost.Pokud je něco zaujme,chtějí se o zážitek s někým podělit.

Další odpovědi
zjentek

Ujišťují se. Očekávají, že někdo jim blízký a milovaný jim „okolnost“ vyvrátí, anebo potvrdí 🤷‍♂️

da ny

Divím se, že se divíte, tak samozřejmému jevu (komunikaci) u dětí. ;D
Zřejmě je Vám dětský svět na hony vzdálený. Nemáte snahu/chuť mu rozumět. Nic o něm a o malých dětech, asi nevíte.

Filip84

Ty, já té otázce nerozumím: vždyť ale tohle dělají i dospělí lidé, arciť ne tak často, není jich takové procento, jako u dětí, a oproti dětem se nějak krotí.

Tak děcko vidí – je bezprostřední: nezná, je to nové – tak se zeptá, nebo: se mu to líbí – tak to sdílí. Negativismus a nihilismus přijde až časem. 🙂

led

To sú predsa dôležité informácie, ktoré musí poznať svet. Čo keď si to nikto nevšimol? Takú dôležitú informáciu! A čo keď si všetci myslia, že to auto je modré… a že ta pani má dlhé vlasy, a vôbec vidia to auto a tú pani? Mami, pozri, koľko veľa ľudí odpovedá na túto otázku! A prečo má ta pani dlhé vlasy… a prečo je to auto červené? A prečo?

Kelt

Dítě si všímá okolí a má svůj svět a tak snaží své blízké dostat na stejné vnímání okolí. Můžete být rádi, že dítě vidí, pozoruje a dělá si své závěry. Dítě žije přítomností, nestará se o budoucnost a je veselé.

cappuccino

Tahle detska sdilnost vas muze casto privest do pekne trapne situace. Byli jsme s triletym synem na letisti, kde byla vystrazna cedulka pozor na zlodeje – byla tam zobrazena cerna ruka, jak saha do tasky. Kdyz jsem pak s klukem jela tramvaji, vsimave ditko si vsimlo pani s cernymi rukavicemi a na plne kolo se me zeptalo, jestli ta pani je taky zlodejka!??