Zlatý

Proč mají Baby Jagy chaloupku právě na Muří nožce?

Doplňuji:
Pro šťouraly - taky jsem nejdřív myslela, že kuří, ale často se používá i Muří, což by měla být noha z jakéhokoli ptáka, ale musí prý mít drápy, takže ne třeba z kachny :-)) Teď jsme vydedukovali, že Baba Jaga měla chaloupku na této noze zejména proto, aby s ní mohla běhat volně po lese (Krása nesmírná)...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

já znám ty ,co ji maj na kuří nožce :D:D

Další odpovědi:

Zlatý

No přece, aby se mohly otáčet.

Pokročilý

nenašli kuřecí tak tam dali muří

Zlatý

Protože,kdyby ji měla na pevném základě,tak by si nemohli samou radostí s babou zařádit,nebo se pořádně vyvztekat.No,a jak by k tomu ta chaloupka přišla,být o tyto radovánky ochuzena. :-))

Zlatý

Tak to vím úplně přesně, proč mám chaloupku na ty muří nebo kuří noze, protože...............

Zlatý

Ze dvou základních důvodů.
Rozhled, zda nejde lesem nějaká ta pozitivní pohádková osoba a aby neměla podlahu chaloupky tak blízko na zemí - tedy kvůli vkhkosti která v lesích bývala velká.
Podstata chůze - pohybu chaloupky po lese je dána z hygienických důvodů - když to okolo chalupy moc smrdělo, odešla i s chalupou jinam. tento zvyk u mnoha lidí ale přetrvává, jen s tím, že ten odpad do lesa vozí aby to jim nesmrdělo okolo jejich chalupy.
Tvar nohy byl dán ale místem, kde převážně baba žila. Kachní s plovákovou blánou v okolí mokřadů, nohu kura zas na sušších místech, ale s napadanými stromy na zemi.

Bronzový

http://www.google.cz/…

Ale kachna má také drápky.

No přece proto, aby šla otočit "k lesu čelem, k Ivanovi zády".

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.