Proč má pes víc zubů než člověk a jiného tvaru?

Nejlepší odpověď
151kbar151

Protože je to zvíře a potřeboval dříve více zubů na lovení.

Další odpovědi
baghira

Člověk patří do řádu primátů (primates), zatímco pes do řádu šelem (carnivora). Tomu odpovídá mimo jiné i odlišná stavba těla a chrupu.

samicek333

Psi jsou masožravci, musejí mít špičaté a ostré zuby na maso, lidé si maso a i jiné pokrmy začali upravovat a vařit, takže zuby sice potřebovali, ale ne tak jako masožravci, proto se jim zmenšily a srovnaly do přibližně stejné velikosti.
Psi jsopu masožravci , lidé primáti, primáti mají méně zubů než psi, protože jsou to všežravci…