Zlatý

PROČ má lidský mozek schopnost?

vytěsnit negativní informace? Neptám se na vědomí,podvědomí a nevědomí - zajímá mě důvod.Mohl! by v tom být i úmysl?
Položka v programu? Co myslíte.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kdysi jsem se zajímala o psychologii. Vzpomínám si, že o vytěsnění hovořil S. Freud.

Řekla bych, že to mám naprogramované - vytěsňovací "šuplíček".

Vytěsnění souvisí s Freudovou teorií osobností - ego, superego a id. Střetne-li se id (to nepříjemné) s naším seperegem (nadjá - podvědomím), ego to nedokáže vyřešit, proto reaguje tak, že nepříjemnou vzpomínku či informaci vytěsní a přesune ji do podvědomí.

Někdy to trvá dlouho a mohou se projevit různé neurotické pouchy, nepříjemné sny atd.
Doplňuji:
Oprava:
V první větě jsem uvedla pojem superego, podruhé jsem se přepsala - platí samozřejmě tvar superegem.

Další odpovědi:

Zlatý

Velice zkrátka
ano, je to "úmysl".
Více zjistíš ve vlastnostech, nebo schopnostech lidského mozku.

Zlatý

Lidský mozek má údajně dokonce možnost prezentovat našemu vědomí jen to co on sám chce - tedy jak byl kýmsi naprogramován. Plyne z toho fakt, že se události okolo nás odehrávají i zcela jinak, než je vnímáme?
Žijeme snad ve světě holografie a virtuálních událostí? Bůh nebo čert ví...

A ja osobne obdivuji vsechny lidi , kteri mozek maji a dokonce maji i tu schopnost s nim nejak " pracovat ". :-) -iv-

Zlatý

A co třeba "sebeobrana"? Prostě že to, co mě "bolí", mozek vyhodnotí jako ohrožující faktor a odsune ho kamsi do hlubin vědomí, kde nemůže tolik škodit :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 649
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.