Avatar uživatele
ooommmm

Proč lidem chutná pizza?

Co na tom všichni vidí? Proč zrovna pokrm původem z Itálie má v ČR (a i jinde) tolik restaurací zaměřených zvláště na tento pokrm a přitom na žádné typicky české jídlo snad ani žádná restaurace v ČR není. Navíc udělat pizzu není nijak zvlášť těžké, je to v podstatě jen opečený chléb s kousky něčeho.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2754 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pizza má tu výhodu, že ji lze naplnit prakticky čímkoliv. Tím vzniká hodně variací a většina lidí si najde nějakou, která jim vyhovuje.
Další fakt je, že italská kuchyně je prostě módní, navíc lehká, snadno stravitelná a kromě určité kategorie jídel, poměrně nenáročná na přípravu.
To je přesně to, co „Itálii“ a tedy i pizze získává na oblibě.

To všechno samozřejmě neznamená, že by česká kuchyně byla špatná a určitě by potřebovala lepší výběr restaurací. Ony ne že by tu nebyly, ale jsou zaměřené na cizince a předražené.

No, a v neposlední řadě, i ta obliba pizzy je individuální. Já znám dost lidí, kteří ji rádi nemají.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ooommmm Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Já ji nejím a co chutná ostatním je jejich věc. Nechápu tvou otázku.
Kouká z ní moc starostí o druhé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ze stejného důvodu, jak někomu chutná klobása, svíčková, nebo knedlo vepřo zelo. Prodává se na tolik místech jen proto, že je o ni zájem. A udělat opravdu dobrou pizzu, zas neni tak úplně snadné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Divná otázka, to se takhle můžeš zeptat úplně na jakékoli jídlo. Prostě je dobrá, mě osobně hodně chutná. Je to rychlé a dobré jídlo, které chutná skoro všem po celém světě, a není vůbec složité.

Typická česká jídla jsou o ničem. Aspoň tedy pro Čechy je to dost mainstream.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

„tolik restaurací zaměřených zvláště na tento pokrm a přitom na žádné typicky české jídlo snad ani žádná restaurace v ČR není“

A co třeba hospoda?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ooommmm

Nuk nuk: díky za odpověď, zatím je určitě nejlepší..

před 2754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ooommmm

fgh: divná otázka to úplně není. Sice moc nečekám, že na to někdo dokáže pořádně odpovědět, ale prodej pizzy je ve velké převaze a je proto zajímavé ptát se zrovna na toto jídlo. Ale díky za odpověď, to o tom mainstreamu dává celkem smysl..

před 2754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ve velké převaze je díky tomu, že si na tu pizzu můžeš dát skoro cokoli podle své vlastní libosti = zaujme to tak mnohem více lidí.

před 2754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ooommmm

Jako jo no, psala to před chvílí i Nuk nuk, ale to jedno. Na druhou stranu mi stejně přijde, že si většina lidí dává pizzu „obyčejnou“

před 2754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ooommmm

Drap: No jasný, ale stejně je to zvláštní, že prodej pizzy má tak velkou převahu nad prodejem ostatních jídel

před 2754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ooommmm

mosoj: OMG o nikoho starost nemám. Prostě mě to zajímá. Nemůžu být zvědavý? Je to prostě strašně zvláštní, že zrovna jeden druh jídla je tolik oblíben, že si ho lidé vozí domu a je pro něj spoustu restaurací zaměřených jen na jedno jídlo

před 2754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ooommmm

BalotaGuy: Jenže asi těžko najdeš hospodu, ve které by vařili pouze 20 druhů guláše

před 2754 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření