Proč lidé strádají v manželství?

Doplňuji:
A proto se realizují zde?

Nejlepší odpověď
Terryle

Protože nemají a neměli odvahu žít sami. Spousta lidí se řídí pravidlem „než být sám, radši mizernej vztah“ – a pak přirozeně nejsou šťastní. Přitom kdyby byli sami, naučili se být sami spokojení a mít radost ze života, možná by pak i snáz potkali někooho, s kým jim bude líp… ale u takovejch, na jaký se ptáš, už je pozdě – ti už to nezměněj, protože mají strach ze samoty. Přitom samota nemusí být zlá.
Do soukromýho života zdejších uživatelů fakt nevidím a nějak mě to ani netáhne. Každej se realizuje nějak a někdo si holt seberealizací onlajn může kompenzovat to, čemu se mu jinak nedostává…

Další odpovědi
quentos

jsou líní udělat radikální krok, nebo na to nemají dost odvahy.

Někteří, resp. některé strádají zcela dobrovolně, protože si zkrátka myslí, že to tak má být. Štěstí v lásce si holt vyžrali/y v mládí.

poa.li

Bývá to i tím, že se berou zamilovaní a ignorují tedy vzájemně své chyby. Myslím, že lidé obecně málo používají rozum. Nechají se pžíliž smýkat momentálními náladami a touhami…řekl bych.

hanulka11

Možná nenašli tu správnou polovičku, a jen život přežívají a nežijí ho.