Proč lidé bloudí v kruhu?

Pokud člověk ztratí orientaci (v lese, poušť, ale i plavci), tak se nemůže vymotat z místa. Chodí v kruzích,ať malý nebo velký rádius.
Doplňuji:
mohou to být smyčky, nějaký nepravidelný útvar, ale proč se motá na nějaké ploše.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

No, vědci to nevědí, bolak už tuší...
Každej má jednu nohu silnější něž druhou, jednou nohou dělá delší krok než druhou. Stejně tak plavci maj jednu ruku silnější a když maj silnější pravou a máchnou pravou, tak to prostě tou slabší pazourou nedorovnaj a jedou doleva.

Tak to funguje u normálních lidí, ale třeba já když bloudím, tak bloudím v kruhu úmyslně. Normálně bych bloudil rovně, ale vím že kdyby mě náhodou hledali záchraný složky, tak ty maj v příručkách že lidi blouděj v kruhu, tak bloudim v kruhu taky, aby mě rychlejc našli.

Další odpovědi:

Zlatý

tak jak popsal Drap bludné kořeny něco jsem o nich našla :
http://magazin.atlas.sk/…
Doplňuji:
jestli bloudit v lese raději s někým, ale na houbách a křičet mám ho jako hříbka, mít mobil a partu lidí s sebou :)
zabloudit s bludným kořenem v mozku brr..

Zlatý

Pokud člověk bloudí, tak nevé kudy bloudí. Někdy se samozřejmě může stát, že se pohybuje v kruhu ale neni to pravidlem.
Dřívě se říkávalo, že překročil bludný kořen. Třeba to platí i dnes .

Pokročilý

Říká se sice bloudit v kruhu, ale to, že se občas stává, že se člověk při bloudění dostane na místo, kde už byl, nemusí znamenat, že šel v kruhu. Mohl klidně jít v konkávním mnohoúhelníku:-D

Diskuze k otázce

anonym

nejblíže je asi bolák

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 113
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.