mosoj

Proč létají vlaštovky před bouřkou nízko ?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože tou dobou létá nízko i hmyz, který vlaštovky loví.
A hmyz „před bouřkou“ létá nízko proto, že detekuje blížící se ´pohromu´ (podle poklesu tlaku a nárůstu vlhkosti) a hodlá se před deštěm a poryvy větru schovat.

Další odpovědi
annas

Jejich potrava, mouchy, nelétají ve výškách jako slunečného dne, tedy za sucha. Hmyz je zřejmě citlivý na změnu tlaku a vlhkost vzduchu, takže hledá někde při zemi úkryt, aby neměl mokrá křídla.

beer

„Když se blíží déšť, tlak klesá a vlhkost vzduchu se zvyšuje. Déšť by mohl mít pro hmyz nepříjemné důsledky, třeba pro schopnost letu kvůli mokrým křídlům.
Snaží se proto skrýt pod listy či v jiných úkrytech při zemi. Blíže k zemskému povrchu se proto za nimi vypravují jejich konzumenti, mezi které patří i vlaštovky a jiřičky.“
http://iforum­.cuni.cz/IFORUM-4023.html

Nazdar Bazar

Jelikož hmyz létá v té výšce nad zemí. Horký vzduch je vynese nahoru.

geekocz

Baví se takhle dvě vlaštovky a ta první povídá „Bude pršet“, ta druhá na to „Jak si na to přišla?“ A ta první odpoví " Jen se podívej, lidi po nás koukaj"

Jinak jsem slyšel, že vlaštovky před deštěm hledají žížaly, které cítí vlhkost a vylézají na povrch.

anonym

www.google.cz:

http://iforum­.cuni.cz/IFORUM-4023.html