Ganymede

Proč letadla nemohou létat blízko pólů?

Pardon, ja se spletla :D

Odpovědi
mosoj

Já znám rovník jenom jeden a nic o tom nevím.

Van Allenovy pásy smrtící i chránící.
http://nevsedni-svet.cz/smrtici-van-allenovy-pasy/

Kepler

A proč by nemohla? Jestli je vzlet i destinace na rovníku, poletí přesně nad rovníkem po celou dobu letu, protože to bude nejkratší trasa. Jestli je třeba jen destinace jinde, pak lítat přes rovník nemá smysl. Víš, že Země je koule?

Doplněno: zásadně jsi během přicházejících odpovědí změnil znění otázky. To je podle kodexu na její smazání. Nedělej z lidí, co ti chtějí něco objasnit, blbce!

DandeeAcer

Mohou létat kdekoli, jen některé přístroje se mohou „zbláznit“.
kompas, GPS…

dubraro

Mohou a také létají. Třeba z Ruska do USA je to nejvýhodnější tra­sa.

richardad

Nemají létat blízko pólů, aby pasažéři nedostali vysokou dávku radioaktivního zá­ření

Ganymede

Kepler, omlouvam se, nebylo to umyslne, ale ja myslela poly a napsala jsem rovnik, chyby dela kazdy :)

Kepler

Ok, omluvu přijímám. Já jen, že jsem na to kapánek alergický, protože se to tady občas objevuje (bez omluvy, bez smazání). S těmi póly je to tak, že v souvislosti s tvarem magnetického pole Země, je ochrana proti slunečnímu záření nejslabší právě v polárních oblastech. Proto jsou tam nejčastěji polární záře a proto je tam nejsilnější radiace.

Ganymede

Dobre, aha dekuji za vysvetlenili :)

Kepler

Já se omlouvám za nesprávné oslovení, ještě jsem pořádně nezjistil, že jsi holka. Jsem totiž fanda astronomie a jako takový vím, že Ganymed je třetí a největší Jupiterův měsíc. Podle antické mytologie Ganymédes byl jeho poněkud přihřátý číšník -:)

Ganymede

Nevadi, ja taky miluju astronomii :) Je to nadherny mesic :)

Ganymede

Vysvětlení*

Ganymede

Vysvětlení*