Radovan M

Proč krev tmavne ?

Dobrý den, nevíte proč krev při kontaktu se vzduchem začne tmavnout ?

Nejlepší odpověď
ValkyraR

Je to způsobeno krevní srážlivostí a okysličením krve.Krev není okysličována,proto tmavne.Tak se například pozná,zda jde při úrazech o tepenné nebo žilní krvácení.Tepenná krev je světlejší (je okysličená)a z rány vystřikuje,zato ta žilní je tmavši (neokysličená) a z rány vytéká.Vše je o okysličování a srážení + oxidace železa v krvi,i když ta zde nehraje zřejmě hlavní úlohu.Jinak bych doporučila uživateli s nickem člověk,aby neblekotal nesmysly.krev prosím Vás nekvasí,kde jste na tom pro Boha byl??Prostě nechápu.

Další odpovědi
nabubindes

to mají na svědomí krevní destičky

člověk

NETMAVNE,SRÁŽÍ SE A ZAČÍNÁ KVASIT