Lukáš Rusek

Proč, když si lehnu, tak se mi točí hlava?

Dobrý den, mám takový problém. Když si lehnu, tak se mi začne točit hlava, ale když sedím nebo ležím, tak se mi netočí. Nevíte, čím to je?

Odpovědi
Kepler

Možných příčin je celá řada. Pokud zrovna nemáš draka jako vidle, jako první se nabízí zánětlivé poškození statokinetického ústrojí a osmého hlavového nervu, dále nedostatečnost mozkových tepen, roztroušená skleróza, nádory a poruchy cirkulace tekutiny (endolymfy) v lebečních prostorech. Dále se může závrať objevovat při předávkování některými drogami (také nikotinem!), po úrazech hlavy, nebo při selhávání krevního oběhu a při rozvratu vnitřního prostředí organismu. Závrať neznámého původu by měla být co nejdříve vyšetřena neurologem.

http://prizna­ky.vitalion.cz/za­vrate/

Jinak si vzpomínám, že podobné problémy jsem míval během dospívání i já, dokonce ještě ve dvaceti. Nejspíš to v tvém věku neznamená nic závažného.

ivzez

Ve zdravotních otázkách nelze radit přes internet.
Nemusí to být nic závažného, ale také může jít o nějaký problém.

Jestli se to objevuje delší dobu nebo opakovaně
či pravidleně, nezbyde než navštívit lékaře.