Weroniq

proč každý vnímá pálivost jídla jinak?

inspiroval mě článek na Novinkách o nové chilli papričce a psali tam o Scovilleho stupnici, podle které se určuje stupeň pálivosti, ale jakto když jíme dva lidé třeba totéž jídlo a jednomu přijde hodně pálivé a druhému jen pikantní nebo vůbec.. jeden si dá na jídlo klidně tabasco a druhému vadí i ostrý kečup.. mně třeba ostré docela vadí

Nejlepší odpověď
jennysh

Každý máme jiné chuťové buňky. Někomu se to břídí a někomu to chutná. Ale záleží také na věku. To co nám nechutná teď,neznamená,že nám to nebude chutnat,třeba za pár let.

Další odpovědi
hanulka11

pálivé miluji a říkají všichni, že už mám vypálené chuťové pohárky ......tak možná je to tím kdo ho nejí a pak ochutná pálí ho to …já jsem prostě zvyklá ,takže snesu hodně pálivé

Damiana

Já mám naopak hodně pálivé jídlo ráda. Jde o chuť a zvyk. Je to stejné, jako třeba se solením.