Lumpy

Proč jsou zakázaný atomový a vodíkový bomby?

Jasně chápu že sou ňáký vojenský zákony bo něco takovýho, ale já kdyby sem měl za každou cenu vyhrát tak by sem použil všechno co mám ne?? No ale spíš by sem byl bez válek :)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A kde by jsi žil?
Ano, byl bys bez válek, protože bys vyhrál, ale taky bys byl bez Země.

Další odpovědi
quentos

proč? se podívej, co (a to byla „malá“!) napáchala za svinstvo v Japonsku. Lidi tam na následky ozáření umíraj ještě teď a roděj se s vadami. Proč by měli válkou trpět ti, kteří ji nezavinili, nota bene navíc ti, pro něž už je to dávná historie?

ten který je

Atomové zbraně ač se nám to líbí nebo nelíbí zakázány nejsou,jen některé státy se zcela zřekli těchto zbraní a vyhlásili své území bezjaderné.Některé státy zlikvidovaly svůj jaderný arzenál jako Jihoafrická republika a Ukrajina.V něk­terých státech nesmí kotvit válečné lodě s jaderným arzenálem – Nový Zéland.

arygnoc

Nejsou zakázány.
Existují pouze dohody, v kterých sa státy zavazují, že jaderné zbrabě nepoužijí jako první, resp. jako útočnou zbraň (smlouvy SALT, SALT 1 podepsaná v rove 1972, SALT 2 podepsaná v roce 1979).

mosoj

Pokud vím, jsou smluvně zakázány jaderné výbuchy ve stratosféře.
Proč ve stratosféře ? Je si dobré prostudovat co to jsou Van Alenovy pásy, jaký mají význam a co s nimi dělá jaderný výbuch. Proto se dělají pouze podzemní zkoušky.
Nepochybuji o tom, že pokud by některé ze stran, vlastnící jaderné zbraně, v případném válečném konfliktu hrozila porážka, že je použije, ale to je trochu jiná kapitola.

barnajka

Není to úplně odpověď na tvou otázku, ale zkus mrknout :)

http://www.smi­sek.cz/componen­t/option,com_zo­om/Itemid,28/pa­ge,ecard/catid,22/ke­y,148/

FOG

Ptali jednou Alberta Einsteina,jestli by mohl rici,jak by vypadala 3.Svetova valka,za pouziti nukl.zbrani.
Odpovedel,ze sice nevi jak by to vypadalo doopravdy,ale vi,ze v te ctvrte by bojovali lide holemi a kamenim.