michalds

Proč jsou Poláci vice temperamentní než Češi?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Určitě souvisí s jejich historickým vývojem. Máte-li opravdu zájem dovědět se víc, hodně informací najdete na jejich stránkách.

Neznám tolik Poláků, abych mohla hodnoti jejich temperament..Vím, že jsou věřící, že nemají rádi východní sousedy, říká se o nich, že jsou líní, špinaví, rádi podvádějí atd. Ale jsou hrdi na svůj národ, tedy jako na Poláky.

Poidrobné hodnocení charakteru Poláků najdete v odkazu
https://prasa­.wiara.pl/doc/1077­707.Specyfika-Polakow-jako-narodu

Jak je hodnotí polští psycholgové.

Převládají dva osobnostní rysy – hysterický a psychostenický.

Ta první vlastnost je historicky daná, ta druhá pochází z rolnické kultury. Tu doprovázel tanec, vznešenost – polonéza, hrdost na šlechtu.

Polský psychastenik – je to jako polský džentlmen, klidný, umí nenávidět ty, které považuje za nepřátele,, je hrdý, jinak tvrdě pracující, jindy tvrdohlavý a tvrdý v drsných podmínkách života.

Takto to u Poláků funguje stále, navzdory změnám v životních podmínkách atd. Časy se změnily, ale model šlechty zůstává. Někteří pracují a jini žijí a mluví.

Z jiného pohledu se vyznačují marnivostí, bezohledností, individualismem, vedoucímu k vlastní vůli, odvaze. V obtížných situacích se vyznačují altruistickou soudržností, vytrvalostí a trpělivostí, bojují s pocity, často vybuchují, jednají egoisticky, neopatrně atd.

Jsou to lidé, kteří mají spoustu dobrých záměrů, ale často se vznášejí v oblacích, rádí diskutují, mnohdy přišli s fantastickými nápady, byť neučinnými. Nejlépe se hodí pro situace, kdy je potřeba rychlá orientace, bohatá představivost a improvizace atd.

Další odpovědi
Kepler

Neřekl bych, že temperamentnější, spíše takoví nacionalističtí, horliví dokazovat své vlastenectví. Když nenávidí, tak doopravdy. Nejvíce Němce a Rusy a ani se při jejich zkušenostmi nedivím.

led

To bude asi tým, že Poliaci nejedia české „vepřo,knedlo,ze­lo“, ale skôr bigos a mix ruskej a škandinávskej kuchyne. 🙂

PS. nezdalo sa mi, že by Poliaci boli tempernentnejší než Česi

df

Poláci jsou odlišní ve více směrech. Mě se na nich líbí, že jako obchodníci nejsou tak nenažraní, jako Čech. Jim stačí marže 30%, čecháček potřebuje 100%