Karelcz

Proč jsou léky různě drahé, když mají stejnou účinnou látku?

Mají méně vedlejších účinků? Nebo jako má smysl kupovat drahý lék se stejnou účinnou látkou?

Upraveno: A jak poznám ten originál od původní firmy když ten originál má nejméně negativ? Tedy ten „nejlepší“? Například u látky enalaprili maeas 5mg?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Léky jsou buď originální vyrobené původní firmou. Nebo tzv. „generika“, které vyrábí jiné firmy. Generika by měly by mít stejný účinek jako originál. Generika jsou většinou levnější. Léky mají různé negativní vedlejší účinky, najdeš v příbalovém letáku léku. Je nutné vyzkoušet na sobě, zda ti stačí užívat levnější generikum, co se vedlejších účinků týká. Je nutné nejdříve vyzkoušet originál léku.

Další odpovědi
Drap

Vyrábí je jiný výrobce. Dále to může ovlivňovat i fakt ceny dalších látek, které se přidávají.

mosoj

V hodně případech nedosahují generika té účinnosti jako originál!
Z vlastní zkušenosti vím, že Glucophage 500 obsahuje 500 mg metforminu, stejně, jako lék Metformin 500. Přesto , alespoň u mne, je Glucophage účinnější.
Taktéž to mám s lékem Betaserc a Betahistin. Oba mají stejnou účinnou látku a její obsah, přesto je Betaserc účinnější. Raději si o něco více doplatím, jde o mé zdraví. Jedná se o dost složitý problém. Plzeňské pivo také ještě nikdo nenapodobil.

pepe88

Je to jenom značka,,,jako acylpiryn a aspiryn ted nevim y/i