Proc jsou dnesni lide ,,ovce,, ? Muze za to pravicovy kapitalismus ?

Ja nechapu jak nekdo muze jit s davem. Ja jsem velice alternativni a jsem pysni na to, ze si ziju vlastnim zivotem.

A co vy ? Take odsuzujete mainstream a kapitalismus ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

ne každý jde s davem (třeba já chodím zásadně proti davu .-), ale někomu vyhovuje nevyčuchovat a být nenápadný...a žádná politika na to nemá vliv...je to prostě jen v povaze každého jedince, jak moc je ovlivnitelný a "samostatný"

ale pokud za svou alternativnost považuješ to, že na dotaz (poškrábaný display) odpovíš naprostou krávovinu a ta chudina ti ještě věří...tak to sice není jít se stádem, ale být za vola...

Další odpovědi:

Většina lidí je, vždy byla a velmi pravděpodobně vždy bude ´průměrných´ a někteří opravdu trpí ´stádním komplexem´.
No a? - já su já a já si dělám - vrámci nějakých ´mantinelů´, co chci.
;-)
Ale že bych na to byl "pyšnÝ"?? - ne, prostě nemám potřebu se chovat jako jiní, stejnětak ale nemám potřebu se od nich odlišovat. Je mi (až na výjimky) lhostejné, jak se kdo chová a proč - pokud tím neomezuje a nebo se nepokouší řídit, mne.
;-)
Takže netuším, proč bych měl odsuzovat "mainstream a kapitalismus" - mám zajímavější myšlenky a potřeby...
:-D
___
Mám takový dojem, že v tvém pojetí jde jen o nějaké ´pubertální´ rebelantství a ke ´stádnímu reflexu´ neochvějně směřuješ - jinak bys oporu pro svůj názor nehledal v názorech okolí, ale v sobě, ve svém myšlení a své osobnosti.
:-P

Zlatý

Nikoliv.
Ovcemi byli někteří lidé i před 'revolucí' a jsou někteří i dnes. Je to pouze každého volba a ne každý se s takovou pozicí smíří.
Zkušenost

Zlatý

V jaké zemi je ten pravicový kapitalismus,snad ne v ČR?DDD

Stříbrný

My jen odsuzujeme hipstra - převlečeného vanasiho, který trolluje...a je to škoda, neboť jinak není hloupý :DDD

Bronzový

Velmi vtipné je, že lidé, co adorují pravicový kapitalismus, hodně zdůrazňují svobodu a naopak levicové socany považují za ovce, které chtějí peníze od státu a splynout s davem ... ;-))

Bronzový

Don't feed the troll :)

Bronzový

Protože mu "současně" dav vyhovuje? Více lidem se úplně normálně může líbit to samé. :-)

Pokročilý

Myslím, že je to asi lidská přirozenost - touha někam zapadat, někomu se podobat, čekat podporu a ocenění ostatních. Asi bych to nespojovala s kapitalismem - co taková Čína? tam jsou lidi ovce taky, snad ještě víc.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.