Proč jsou barvy v tiskárně takové mdlé?

Doplnil jsem cartridge do HP tiskárny dle návodu, ale barvy nejsou tak, jak by měly být, když zarovnání kazet i čištění bylo provedeno, ale zkušební stránka neodpovídá barvám. Poradíte ?!
Doplňuji:
Problém je v tom, že když jsem poprvé plnil kazety(stejnými barvami), tisk barev byl perfektní, ale nyní.....

Odpovědi
mosoj

Přesně se odpovědět nedá protože není vidět v čem a v jakém režimu se to porovnává a jak to bylo před naplněním. Zda se stejný inkoust používal i před tímto plněním a bylo to dobré.
Bohužel HP nepoužívám, ale je jisté že barevné podání bude mít každý inkoust jiné. U Canonů je potom možné nastavení barevného profilu ručně. Profil se přizpůsobí použitým barvám a použitému papír, tak jak se uživateli barvy líbí. Na papíru také hodně záleží. Na obyčejném papíru nebudou barvy nikdy pěkné !! Takto si mohu udělat několik profilů a při tisku ten který používat. Určitě to půjde u HP také nějak nastavit.

brillant

Je kvalita tisku lepší, stejná nebo horší?

Předem je nutné říci, že kvalita tisku nezávisí pouze na inkoustu, ale také na opotřebení tiskové hlavy.

  1. Tisková hlava je oddělena od inkoustových zásobníků (zásobníky se vkládají do tiskové hlavy, která obsahuje trysky a elektroniku potřebnou k tisku) – tiskárny Epson a většina tiskáren Canon.
  2. Tisková hlava obsahuje inkoust – většina tiskáren HP, Lexmark a některé tiskárny Canon.

V prvním případě by měla být kvalita tisku stejná, protože tisková hlava má mnohem delší životnost než v druhém případě. V tomto případě se plní pouze zásobníky s inkoustem, takže plnění můžete teoreticky provádět pořád dokola bez ztráty kvality.

V druhém případě je to trošku složitější, protože kvalita tisku je ovlivněna zacházením, včasným doplněním a počtem plnění cartridge. Jinak řečeno, pokud budete cartridge doplňovat hned po vypsání, resp. ještě dříve než bude cartridge úplně vypsána a budete se držet instrukcí v návodu kvalita tisku zůstane stejná a prodloužíte tím i životnost cartridge (počet naplnění). V případě, že bude cartridge fyzicky poškozena nebo nebude včas doplněna (dojde k zaschnutí trysek) kvalita tisku bude horší nebo dokonce tiskárna nebude tisknout vůbec.
http://www.eko­color.cz/?site=tex­t&id=17

Jsemtady

Barev se prodavaji ruzne odstiny. A ne vsechny barvy jdou vytisknout. Kdyz neco pro tisk tvoris jde se podivat ktere barvy to nevytiskne spravne.
Mno a myslim si ze nejake levne cinske barvy nebudou proste jako original. Mne se nejvic vyplatilo navstivit firmu kde to doplni a nechas jim tam starou cartridge a je to levnex.

Michálek1245

Jako buď to může být odstínem, každopádně jestli máte klasický tiskový CYAN, tak tam by se měly ty barvy dodržet tak, jak jsou. Ale těžko říct, když člověk neví, jakou máte tiskárnu. U těch moderních se o čištění hlavy starají šnekové převodovky Bühler od https://www.schmachtl­.cz/snekove-prevodovky-buhler s takovým nástavcem, který se k nim dělá. Ale to jsou tiskárny za desítky, ne-li stovky tisíc. Chci tím říct jen to, že na 99 % tam máte zaschlou barvu (anebo je jí málo).