Avatar uživatele
RyuzakiKate

Proč jsem tak ctižádostivá?

Letos jsem v septimě (třetí ročník vyššího gymnázia) a chci od sebe pořád čím dál tím víc. Například jsem nešťastná, že budu mít na vysvědčení dvojku z biologie, ze které chci maturovat. Nebo: Dřív bych byla za trojku z písemky z chemie ráda, teď mi to sráží sebevědomí. Čím to je, že chci být pořád lepší a lepší a moje současné výsledky mi nestačí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Anikitos před 4477 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jose1f

Říká se, že člověk se má snažit dosáhnout výš, než dosáhne. Z tohoto hlediska je vše v pořádku. Je to zdravá lidská vlastnost, snaž se dál. Horší by bylo, kdyby tě tvá snaha být lepší začala svazovat. To by znamenalo, že jsi nepřiměřeně kritická sama k sobě a že neumíš objektivně posoudit svoje přednosti a nedostatky v kolektivu. Duševně zdravý člověk považuje své nedostatky jako výzvu, kde se má zlepšit a zároveň se umí radovat z toho, co se mu daří. Tím to je.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Buď ráda. Někam to dotáhneš.
Hodně lidí by za to dalo hodně, ale bohužel, chtějí málo.
Proto budou vždy na někom nebo něčem závislí.
Já takové lidi, jako jsi ty, hledám a věř mi, dá to dost práce, je najít.
Většinou si pouze stěžují a nechtějí si připustit, že pokud budou dělat to, co 90% ostatních, nemohou mít víc než tečh 90% ostatních 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Proč ? To tady asi nerozluštíme. Myslím ale ,že je to jen dobře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

čau ségra, teda že na Tebe tady natrefim, toho bych se nenadál :{D>
Odpověď je nasnadě, máš to po mamince ;{))>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Moje dcera má na gymplu stejný problém. Lidé na sebe vzájemně působí a kolektiv těch kteří se dostali na tuhle školu je ctižádostivý kolektiv. I když sama by ses cítila s dvojkou dobře, jsou kolem tebe jiní kteří by se cítili lépe kdyby byli lepší než ty a s tím se nesmíříš. Probíhá to podvědomě takže když si chceš urovnat hodnoty v hlavě, jdi do lesa nebo parku. Někam kde lidi odpočívají a tam se ti priority srovnají podle tebe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek