ThePonti

Proč je u mořské hladiny vyšší tlak vzduchu než na horách?

Nejlepší odpověď
xxx3

Příklad je asi nejlepší: když na sebe naskládáme do komínku 20 dortů, tak ty spodní budou rozmačkané. Stejně tak u hladiny moře je na sobě „naskládána“ větší masa vzduchu než na vysoké hoře.

Další odpovědi
beer

Byť je to pro někoho nepochopitelné, i vzduch něco váží a tlačí tak na planetu..
Nad Zemí je ho určitá vrstva a tedy nad hladinou moře bude jeho tlak vyšší, než na horách.

Zdroj: Učivo ZŠ