Klarisa

Proč je tolik aukcí?

Proč lidé hrají na aukcích,kterých je víc a víc.Vždyť na tom prodělají.Hrajete někdo aukci?Já bych aukce zrušila,je to ztráta času a peněz.Navíc se může stát člověk na tom závislým.Je to hrůza.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Pravděpodobně to tak prodělečné není, protože jinak by Ti prodejci své věci tímto způsobem nenabízeli, že.
Zvlášť co se týče sběratelských předmětů je nade vše jasné, že na nich neprodělávají. Jen si všiměte právě třeba na Aukru, většina těchto věcí je tam od koruny, ale vášniví sběratelé vyženou cenu obvykle na několik tisíc. A spokojenost je pak na obou stranách.
Na Aukro konkrétně občas chodím, ale stejně jako kdekoliv jinde tam kupuji především věci, které opravdu potřebuji. Takže tím moc času neztratím.
Navíc, do aukcí nikdo nikoho nenutí, ani Vás ani mne, ani nikoho jiného, takže se jejich existencí netrapte ;)

Na druhou stranu máte pravdu, jsou lidé, kteří si na ně vypěstovali závislost, ale to je se vším.

Další odpovědi
Michal

Někteří chudnou,ale jiní zbohatnou a moc.

GangstaHelper

Teď se bavíme o Aukro, nebo normálních aukcích? I když ono to je jedno…

Vtip je v tom, že člověk zaplatí jen tolik, kolik chce, a nikdo ho k tomu nenutí. Proto jsou aukce nejzajímavější u věcí, které jsou unikátní nebo neobvyklé.

Každý má právo prodávat své věci za tolik, za kolik on sám chce, stejně jako platit za ně tolik, kolik chcete. V aukci dojde ke kompromisu : Prodejce prodá za maximální cenu (kdyby prodával ne-aukčně, musel by cenu nejdříve zvolit, aniž by věděl, jestli za to tolik lidé dají, nebo nedají i více…) a zákazník na druhou stranu zaplatí jen tolik, kolik sám chce.

Ano, zavislý se stát člověk může, ale podívejte se na takový Facebook, kolik lidí je závislých, a taky ho ještě nezakázali.

macek

Nevím proč by se měly aukce rušit.Myslím že si to pletete s hracími automaty.Na tomhle se závislý nikdo nestane za to vám ručím.Ono to totiž není levné pokud si chcete koupit něco kvalitního a víte něco o cenách.A nechápu proč by to byla ztráta času.To je snad každého věc jak svůj čas tráví.Je to lepší než vysedávat po hospodách.A mi­mochodem na aukcích se nehraje ale draží a to je dost velký rozdíl.Myslím že jste tady se svým názorem úplně vedle