Miroslavst

Proč je to vlastně PODprsenka, když se nosí NA prsou?

Když se vrátím ke své otázce ohledně češtiny na pouti u stánku a vašim odpovědím, taky jsem viděl u vietnamců třeba prsenka apod.
V tuto chvíli mě napadá, proč je to vlastně PODprsenka, když se nosí NA prsou?

Nejlepší odpověď
aramah

No protože by to pak byla naprsenka a to už je něco jiného,

Další odpovědi
FOG

Treba,ze PODrzi ty prsa,aby nebyla svesena?

Sassy

Teď jsi to vystihla – 80% žen v ČR nosí podprsenku NA prsou. Zbylých 20% nosí správnou velikost.
Pro vysvětlenou: Správná velikost podprsenky vypadá tak, že podpírá prsa zespodu, má pevný obvod, který drží váhu prsou. A je tedy opravdu POD prsy.
A navíc většina žen nosí strááášně malé košíčky. Tady v ČR si lidé myslí, že existují jenom A-D a D považují za balóny. Přitom já jsem plochá jak prkno a nosím E – ale to je způsobeno tím, že nosím mnohem menší obvod.
Dřív jsem nosila 75B a tak jsem měla košíčky taky jenom NA prsou, ale teď mám 60E a opravdu už mi ty prsa podpírá zespodu. ;)
Mrkni na www.spravnapod­prsenka.cz