Rokio

Proč je spáchání trestného činu z důvodu nebrání psychofarmak úmysl nepřímý?

O úmysl nepřímý jde, když je pachateli jedno, co se stane po vysazení prášků.

Tady je úryvek: Úmysl nepřímý: osoba ví, že se svým jednáním může dopustit trestného činu, není to přímo její záměr, nicméně je s tím srozuměna. Lidově řečeno to příliš neřeší, zda se trestného činu dopustí, či ne. Jedná tedy s určitým záměrem, kterým není přímo daný trestný čin, ale je zřejmé, že tím zřejmě k danému trestnému činu dojde. Úmysl nepřímý je považován za méně intenzivní formu zavinění než úmysl přímý.
zdroj: https://dostup­nyadvokat.cz/blog/za­vineni-trest

Nedbalost vědomá vypadá takto: Jde o situaci, kdy osoba ví, že se svým jednáním může dopustit trestného činu, nicméně bez přiměřených důvodů se spoléhá, že se tak nestane.

Proto se domnívám, že když si psychicky nemocný nevezme léky a kvůli tomu něco provede, půjde o nedbalost vědomou. Ten blázen rozhodně nechce nikomu ublížit.

Také není jednoznačné, že duševně nemocný něco provede, když vynechá medikaci. Nedávno jsem si zapomněl vzít jeden z těch x prášků, co beru a nic se nestalo.

Nejlepší odpověď
Filip84

  1. Je to dolus indirectus, protože to je dolus indirectus. Každý zná deset stupňů stupnice, ale jenom Lully umí skládat opery. Ty právu nerozumíš, máš na něj moc šmatlavou makovici a nízký intellekt (ne, že bys byl úplně blbý, to neříkám, ale na právo nemáš). Tak se – prostě a jednoduše – neptej, jako malý dítě „proč“ a smiř se s tím, že „proto“.
  2. Ale stalo. Ty si nevezmeš prášek na hlavu, a pak kušníš tady. Nebo jinde. Že Ty se domníváš, že se nic nestane, neznamená, že se nic nestane. Tobě šmatlá hlava: Ty to neposuzuj, od toho jsou lékaři, Ty poslechni! 🙄

Zbytek jsou 🤪 pakoniny.

Další odpovědi
elkon

Stále dokola, jak u blbejch na dvorku. Proč se na ty tvé hovadiny neptáš svého cvokaře?