bulík

Proč je různá cena u aplikace na play.google?

př: Sea of lies má dvě ceny 87.91 a u free 88.58 Kč. U té free hrajete do určitého bodu a pak je nutno zakoupit. Taky jsem se setkal u hidden object her i ceny v rozpětí 50 – 2800 Kč.

Nejlepší odpověď
Noga

Cenu si určuje vydavatel hry. Může ji nastavit ručně pro každou zemi nebo si ji nechat automaticky přepočítat podle aktuálního kurzu daného dne jak je to i v tomhle případě.
Mají ve svém portfoliu přes 100 her a asi se jim nechce upravovat cenu ručně pro všechny země, kterých je přes 70.
Nejspíš si nechají vygenerovat cenu automaticky a pak jen upraví ty, kde je největší počet spotřebitelů, jako USA, Německo, Velká Británie, Austrálie…
Česko není dostatečně velký trh.