afro.minerva

Proč je pro lidi velice nepříjemné, když má někdo jiný názor?

Proč je pro lidi velice nepříjemné, když má někdo jiný názor? Člověk by řekl, že bude nějaká tolerance ohledně názorů, ale opak je pravdou. Většinou se do člověka každý pustí a šijou do něj hlavna nehlava až to přeroste v hádku. Nejraději mají lidi vzájemné děkování a poklonkování.
Doplňuji:
S tím bíglem je to teda zvláštní, že nesmí nemá být na zahradě. Co vím, tak to je přece čistě lovecký plemeno a to má být naopak na zahradě a hlavně v lese. Sama jsem ho chtěla a jednou si ho pořídím, až budu moct. Teď máme jagdteriéra a stafortšírtskýho teriéra. Ale bígl je takovej flekatej kámoš. Líbí se mi ten světlejší. A pokud vím, tak mají i docela tvrdou palici a určitě nejsou moc šťastný v bytě. Tenhle pes potřebuje běhat, běhat, běhat.

Nejlepší odpověď
ten který je

Protože tito lidé jsou egoističtí a velký podíl zde hraje také výchova z dětství.Tito lidé byli v dětství zviklí že jim rodiče vše dovolili a nikdo se jim nesměl postavit.Když jsou tito lidé potom v zaměstnání nebo ve vedoucí funkci,tak chudáci ostatní.

Další odpovědi
quentos

to je tak, každý rozdílný názor pro člověka nutně znamená nějakou konfrontaci – ať už v míru či ne – a tu holt rádi nemáme, každej má radši svůj klid, že…

anetadela1

Mě se toto stalo na jedné bíglí diskuzi. 99% pisatelů sdílelo názor, že bígl nemá na zahradě co dělat a já naopak psala, že ho mám na zahradě a je náramně spokojená. Tak si dovedeš představit, jak jsem dopadla. Doslova mě sežraly přítomné dámy.....Dnes už na podobný diskuze nechodím, nemám na to nervy se s někým přít, kór když jsem na to sama. To je pak hrozný nápor na psychiku člověka. Tady na odpovědích je to v pohodě si myslím. Jasně, že se všude vždycky někdo najde…
Doplňuji:
Pro afro: no dyť mi to povídej. Ta naše se naštěstí vymyká bíglím pravidlům, tzn. na volno v pohodě, poslechne, atd… No ale těm kačenám na tý diskuzi to nevymluvíš, no… Ale to není jen se psama, jak si psala o těch plínách, to si myslím je to to samý, viď?

Miroslavst

Nevím o co běží, ale myslím že to bude nejspíš tím, že každý chce ten svůj názor mít zha ten jediný pravdivý.
Ty si myslíš, ne jsi přesvědčena o něčem a pokud je názor jiného který svému názoru věří že je jediný pravdivý tak je na obzoru hádka.
Pokud věříš v to, že je něo správně tak se neptej na názor jiných.
To není narážka na tebe afro, ale všeobecně.
Já byl v situaci, kdy jsem na jednom fóru diskutoval o tom, že se člověk může domáhat svého práva soudně, všichni mě za to odsoudili, protože stáli za druhou stranou. Začali probírat mě a už se na původní otázku nedívali. Raději jsem to utnul a nechal být. Možná byl můj názor ohledně vymáhání práva tvrdý, ale mám na to právo. Že se to někomu nelíbí je jeho věc.

Vicki

Záleží na povaze každého člověka.Pokud narazíte na panovačného egoistického sobce-tak takový Váš názor ani nezaregistruje-natož aby ho toleroval.Takový člověk ani neví co slovo TOLERANCE znamená.Ale stejně věřím,že s většinou lidí domluvit přece jen dá.Já osobně lépe strávím výmněnu názorů,než poklonky s úsměvem jak z reklamy na zubní pastu.To jsem hned ve střehu že není něco v pořádku.Ale pak jsou zase lidi kteří právě tohle chtějí.

Nuk nuk

Protože se, afro.minervo, v dnešní době „nenosí“ mít vlastní názor a už vůbec není žádoucí svůj názor dávat najevo, nebo ho dokonce hájit. Je úplně jedno, jestli je Váš názor pravdivý či nikoliv, ale dnes mají přeci pravdu všichni, tak jakýpak vlastní názor.