iwetax

Proč je nutné jít po saunování do ledové vody?

A má cenu chodit do sauny, když pak nedokážu vlézt do ledové vody?
Doplňuji:
Když já nedokážu ani jít pod tu sprchu studenou. Vždy jdu pod normální-teplou.

Nejlepší odpověď
chudst

Ale on neni pro srdicko zdravy ani obrovsky sok, kdyz se rozhicovani vlitnete okamzite do ledove vody. Pisi to sem a ne do diskuze, protoze tohle mi prijde jako podstatna poznamka pro nase zdravi.

iwetax: v saune se potite – a poceni je zdrave. Ja to praktikuji tak, ze se vysaunuju a jdu to vlazne sprchy (ktera mi pripada jak studena v danou chvili :D) a postupne otacim kohoutkem, az se dostanu na studeno uplne. Paradni pocit a neni to pro telo takovy sok.

Další odpovědi
Pájo

Má to rozhodně cenu (chodit do sauny), i když (ZATÍM) nedokážete vlézt do ledové vody nebo pod ledovou sprchu. Vše je to o zvyku – tréninku.
Podpoříte tak svůj imunitní, kardiovaskulární systém a hlavně psychiku… a o blahodárném působení na ztuhlé (bolestivé) svaly ani nemluvě..

Doplňuji:
http://www.dyn­tar.com/files/for­ms/171-file-saunaovani_do­tek_zdravi.pdf

terry

Určitě to smysl má.
Já také začínám sprchováním teplejší vodou, kterou postupně ochlazuji a teprva pak lezu do bazénku.
Dělej to tak, jak ti to vyhovuje.

hanulka11

Tak ti stačí studená sprcha ,ale schlazení je nutné.. protože v potírně se tělo opavdu hodně zahřeje a je nutné schladit tělo na výchozí teplotu ,jen tak to pak funguje
U nás je bazén s ledovou vodou a kdo nechce ,jde pod ledovou sprchu ale věř , že pokud si hodně zahřátá tak skočit do bazénu je příjemné…ale nesmíš do něj pomalu lézt to pak nedokážeš …

jistě že ne skočit po hlavě