Avatar uživatele
iwetax

Proč je nutné jít po saunování do ledové vody?

A má cenu chodit do sauny, když pak nedokážu vlézt do ledové vody?
Doplňuji:
Když já nedokážu ani jít pod tu sprchu studenou. Vždy jdu pod normální-teplou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, chudst před 4496 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Ale on neni pro srdicko zdravy ani obrovsky sok, kdyz se rozhicovani vlitnete okamzite do ledove vody. Pisi to sem a ne do diskuze, protoze tohle mi prijde jako podstatna poznamka pro nase zdravi.

iwetax: v saune se potite – a poceni je zdrave. Ja to praktikuji tak, ze se vysaunuju a jdu to vlazne sprchy (ktera mi pripada jak studena v danou chvili :D) a postupne otacim kohoutkem, az se dostanu na studeno uplne. Paradni pocit a neni to pro telo takovy sok.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Má to rozhodně cenu (chodit do sauny), i když (ZATÍM) nedokážete vlézt do ledové vody nebo pod ledovou sprchu. Vše je to o zvyku – tréninku.
Podpoříte tak svůj imunitní, kardiovaskulární systém a hlavně psychiku… a o blahodárném působení na ztuhlé (bolestivé) svaly ani nemluvě..

Doplňuji:
http://www.dyn­tar.com/files/for­ms/171-file-saunaovani_do­tek_zdravi.pdf

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Určitě to smysl má.
Já také začínám sprchováním teplejší vodou, kterou postupně ochlazuji a teprva pak lezu do bazénku.
Dělej to tak, jak ti to vyhovuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Tak ti stačí studená sprcha ,ale schlazení je nutné.. protože v potírně se tělo opavdu hodně zahřeje a je nutné schladit tělo na výchozí teplotu ,jen tak to pak funguje
U nás je bazén s ledovou vodou a kdo nechce ,jde pod ledovou sprchu ale věř , že pokud si hodně zahřátá tak skočit do bazénu je příjemné…ale nesmíš do něj pomalu lézt to pak nedokážeš …

jistě že ne skočit po hlavě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek