Bronzový

Proč je nutné jít po saunování do ledové vody?

A má cenu chodit do sauny, když pak nedokážu vlézt do ledové vody?
Doplňuji:
Když já nedokážu ani jít pod tu sprchu studenou. Vždy jdu pod normální-teplou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ale on neni pro srdicko zdravy ani obrovsky sok, kdyz se rozhicovani vlitnete okamzite do ledove vody. Pisi to sem a ne do diskuze, protoze tohle mi prijde jako podstatna poznamka pro nase zdravi.

iwetax: v saune se potite - a poceni je zdrave. Ja to praktikuji tak, ze se vysaunuju a jdu to vlazne sprchy (ktera mi pripada jak studena v danou chvili :D) a postupne otacim kohoutkem, az se dostanu na studeno uplne. Paradni pocit a neni to pro telo takovy sok.

Další odpovědi:

Zlatý

Má to rozhodně cenu (chodit do sauny), i když (ZATÍM) nedokážete vlézt do ledové vody nebo pod ledovou sprchu. Vše je to o zvyku - tréninku.
Podpoříte tak svůj imunitní, kardiovaskulární systém a hlavně psychiku... a o blahodárném působení na ztuhlé (bolestivé) svaly ani nemluvě..

Doplňuji:
http://www.dyntar.com/…

Zlatý

Určitě to smysl má.
Já také začínám sprchováním teplejší vodou, kterou postupně ochlazuji a teprva pak lezu do bazénku.
Dělej to tak, jak ti to vyhovuje.

Zlatý

Tak ti stačí studená sprcha ,ale schlazení je nutné.. protože v potírně se tělo opavdu hodně zahřeje a je nutné schladit tělo na výchozí teplotu ,jen tak to pak funguje
U nás je bazén s ledovou vodou a kdo nechce ,jde pod ledovou sprchu ale věř , že pokud si hodně zahřátá tak skočit do bazénu je příjemné...ale nesmíš do něj pomalu lézt to pak nedokážeš ....

jistě že ne skočit po hlavě

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.