annas

Proč je nebezpečná iluze, že „alkohol nešatí, ale zahřeje“?

Rozporuplné výroky o pití alkoholu. „Alkohol rozvazuje jazyky, Pil – umřel, nepil – umřel taky, Když si trošku přihneš, problémům se vyhneš….“

Je alkohol opravdu tělo prospěšný? Napadla mě tato otázka v souvislosti se zítřejším šmigrustem.

Nejlepší odpověď
Drap

Podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství.

Další odpovědi
hanulka11

No myslím, že alkohol opravdu pokud se užívá s rozumem… je dobrý společník./1 panáček poránu pěkně prožene krevní oběh a dá tělu jiskru/jak to znali naši starouškové.
Pokud ale jeho objem stoupá , přestává člověk mít zábrany a řítí se často do problémů. Ve střízlivém stavu by mnohé věci neudělal nebo neřekl, pak ale pozdě bycha honit.

Také záleží jak kdo je zvyklý a každé tělo přijme stejnou dávku alkoholu jinak.

iceT

Alkohol v malých dávkách asi neškodí,pokud za malou dávku nebudu počítat kýbl.Alkohol bourá rozumové a morální zábrany,ale nemyslím si,že když se jeden napije tak tím vyřeší svoje problémy,spíš si je přidělá.
Ale u nás ve městě se před pár lety stalo,že banmda starších pánů kdesi za městem slavila kulatiny,a když se jeden z nich rozhodl v dost podroušeném stavu jít domů,nechali ho odejít a ráno ho pak našli pod stromem-ustlal si tam a zmrzl.

vagra

„Umřel, holoubci moji, vodka ho zabila,“ vysvětlil s lítostí v hlase vševědoucí řečník. „Byl to svatej muž!“ vypískla nějaká stařenka. „I když sťatej, přece svatej.“ „Netahejte nám sem ty svý náboženský bludy, teta,“ zaprotestoval řečník. „My tu žádný svatý nepotřebujeme. Kde jsme to skončili, soudruzi… Ano, od smrti knížete Vladimíra se v buržoazní společnosti už devět set let v jednom kuse chlastá. Pijou všichni bez rozdílu, ušetřeni nejsou ani kojenci a sirotci. ‚Umírněné pití, dlouhé žití!“ nabádal věhlasný básník buržoazního období Ivan Sergejevič Turgeněv. A pak tu máme celou řadu nejrůznějších lidových přísloví opěvujících alkoholismus, jako například ‚alkohol nešatí, ale zahřeje", ‚řeči se vedou, vodka teče", ‚vodka podporuje zpěv, voda hněv", ‚alkohol rozvazuje jazyky". Kdo si vybaví další příklad?" „Čaj není vodka, nedá se pít na litry!“ odpověděl povzbuzený dav. „Správně, merci. ‚S jednou lahví daleko nedojdeš.“ ‚I ta slípka musí pít." ‚Pil – umřel, nepil – umřel taky."" ‚Když si trošku přihneš, problémům se vyhneš…
A dodám ještě : „Je lepší být jednou za čas ožralej, než celý život blbej.“

Zdroj: http://www.i-kantor.eu/cze/be­letrie/humor/al­koholismu.php

anonym

Raději opitý než zabitý!