Michal Kole

Proč je na šumavské Kvildě vždy taková extrémní zima ? Jsou tam v létě i extrémní vedra ?

Nejlepší odpověď
kuldatomas

Je tam mrazová kotlina, drží se tam nejchladnější vzduch a to jak v létě, tak v zimě. Vždycky tam bude o něco chladněji, než v jiných místech ČR

Další odpovědi
bolak

To těžko, já tam byl v létě na dovolený a bylo tam mínus. Aspoň teda poránu.

Je to divný co, když je to blíž sluníčku, tak by tam mělo bejt tepleji ;))

Miky S

Sice nevím, jak to tam vypadá v létě, my tam byli v polovině května a byl tam sníh :D
Když jsme tam přijeli (asi 10 hod dopoledne) tak tam byla taková mlha, že nebylo vidět metr před sebe a byly –2°C. Neřekla bych že v létě to bude jiný, ale vůbec si nedokážu představit, jak to tam vypadá v prosinci nebo v lednu:)