Fyzik

Proč je na jednání SVJ potřeba ultra speciální plná moc?

Moji přítelkyni „vyhodili“ ze schůze sdružení vlastníků bytových jednotek, protože jim nestačila její plná moc, která byla sepsána k tomu účelu, aby:

mne zastupovala ve všech věcech a při jednání s úřady, orgány státní správy a orgány místní samosprávy, právnickými a fyzickými osobami, vůči úřadům, státním orgánům a orgánům místní samosprávy, právnickým i fyzickým osobám, zejména:
• činila mým jménem veškeré úkony, včetně úkonů písemných,
• podávala návrhy a žádosti,
• přijímala veškeré doručované písemnosti,
• podávala řádné i mimořádné opravné prostředky při správních, soudních, či jiných řízeních a vzdávala se jich,
• přijímala plnění nároků, jejich přijetí potvrzovala a případně neplněné nároky vymáhala,
• uznávala uplatněné nároky, případně se nároků vzdávala a uzavírala smíry.

Nechci se hádat s vystudovaným právníkem, ale co se na tom může někomu nezdát? Že prý to musí být plná moc přímo pro tuto schůzi.

Odpovědi
Hans51

Paní notářka má pravdu.

To, co jste popsal, je v podstatě generální plná moc; pro jednotlivé úkony je však potřeba ji specifikovat – zde by v podstatě stačilo, aby v ní bylo uvedeno, že je přítelkyně zmocněna Vás zastupovat na jednání SVJ.

Generální plné moci často nestačí ani advokátům u soudu; soudy také požadují velice často speciální plné moci pro jednotlivé procesní úkony (zejména v trestním řízení).