Proč je možné sjednat mzdu mzdovým výměrem, když je to pro zaměstnance nevýhodné?

Zaměstnavatel s ním může hýbat jakkoliv se mu zamane. Většinou teda směrem dolů

Nejlepší odpověď
anonym

Může s tím hýbat to je pravda, ale i tak musí dodržet zákonem stanovenou minimální mzdu.
http://www.du­.cz/14/9/prak­ticke-informace-mzdove-tabulky/

Další odpovědi
vagra

Máte pravdu. Odpověděl jste si sám, je to možné právě proto, aby to bylo výhodné pro zaměstnavatele. Jejich zaměstnanci se pro ně stávají, tak říkajíc- " manipulativnějšími. "
Opravňuje je to vyplácet zaměstnanci jen min.mzdu.