Petruse20

Proč je kolikrát u hledané osoby například: „muž je střední postavy, měří 160 až 190 centimetrů…“?

Jak už je v otázce nahoře, nerozumím tomu, že tam je kolikrát takové šílené rozpětí, copak
jeho rodina neví, kolik měřil, případně záznamy od doktora? Nejlepší bylo, když u jednoho popisu
hledané ženy bylo, že měří od 150 do 180 cm – to je sakra rozdíl, to tam tu výšku ani nemuseli psát…Jedná se mi o lidi, kde policie ČR zná jméno, věk…třeba zde: http://aplika­ce.policie.cz/pa­trani-osoby/PersonDe­tail.aspx?per­son_id=10550317151909 – 25 cm mi přijde hodně, když ví, jak se jmenuje…

Doplňuji, že to myslím o lidí, u nichž policie zná jejich totožnost, třeba tady:
http://aplika­ce.policie.cz/pa­trani-osoby/PersonDe­tail.aspx?per­son_id=10550317151909

Nejlepší odpověď
annas

Často policie hledá někoho, jehož totožnost nezná. Někdo dotyčného viděl z dálky, nebo v kameře, takže jde jen o odhad pozorovatele, posuzuje výšku podle své atd.

Zřejmě takto vznikne větší rozpětí mezi výškou, tak se jiným jeví.

K doplnění otázky:

Znají totožnost, ale zřejmě nikoho dalšího, kdo hledaného zná, aby údaje upřesnil. Nebo dotyčný nežije s rodinou, takže opět jen odhad..

Vidíte, že uvádějí i zdánlivé stáří. Takže s výškou je to stejně, jak v minulém příkladu. Jde o možnou výšku.

Jinak by přece výšku uvedli, kdyby ji znali. Neznáme okolnosti, proč to tak je.

Zkuste se zeptat přímo na oddělení PČR, třeba se dovíte víc.

Další odpovědi
Kepler

Sice jsem ještě takové rozpětí nezaznamenal, ale pokud jde o neznámého pachatele, pak těžko nějaké údaje o něm získáme. Můžou to být jenom nespolehlivá svědectví pár osob, která se od sebe hodně liší, pak je těžko uplatníme.

bolak

Třeba používá takový ty kroužky > https://www.stre­am.cz/svetove­rekordy/628292-zeny-s-zirafimi-krky

Lamalam

Může to být třeba rakhle: policie zná totožnost, ale nezná přesnou výšku (hledaná osoba nebyla ještě ve vězení, nebyla tedy úředně změřena), jdou se tudíž zeptat rodiny. Rodina, aby snížila možnost dopadení svého nevinného člena, uvede nesmyslné rozpětí výšek.

briketka10

Ve Tvé otázce nechápu, proč uvádíš 160–190cm,
když hledaný muž měřil 165–190cm a navíc ještě
dvakrát opakuješ tu aplikaci to už mi hlava nebere.

Petruse20

Díky všem za reakce. Ale u člověka, u kterého znají datum narození, přesnou výši toho, kolik dluží na výživném apod. neví, jestli má 165 nebo 190 cm? Jak už někdo zmínil, tak leda by ho někdo kryl? Což teda asi žena, děti nebudou ne, když ho chtějí dopadnou kvůli tomu, že jim neplatí výživné..

Kepler

No, to je fakt divné. Jediné vysvětlení je typické IQ policajtů, od nich můžeš čekat všechno…

Petruse20

Doplňuji, že to myslím o lidí, u nichž policie zná jejich totožnost, třeba tady:
http://aplika­ce.policie.cz/pa­trani-osoby/PersonDe­tail.aspx?per­son_id=10550317151909

Petruse20

Ještě jeden dovětek k první odpovědi..pan Cimerman je hledán kvůli tomu, že neplatil výživné..čili snad policie zná jeho děti, manželku ne?

Petruse20

ještě k té první odpovědi, oni znají datum jeho narození..jen tam píšou, že zdánlivě vypadá starší