Bronzový

Proč je cestování tak unavující, když v podstatě člověk celou dobu jen sedí?

Já teda v autobuse často spím, teda jsou to spíš takové mikrospánky - spím třeba dvě minuty, pak se probudím a pak to zase zalomím... Vzpomněla jsem si i na jeden článek, kde psali o tom, že naše orgány za námi v podstatě pak "dorazí" později...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

protože "vsedě" (myslím na zadku a na židli třeba-ne v tureckém třeba) je větší zátěž na vnitřní orgány a páteř a spousty dalších než třeba ve stoje, což taky lidi podceňují. Další věc může být náhlá změna tlaku dle počasí a pak změna časových pásem, ale to cestou busem do práce hrozí málo. A pak je faktor nuda- to se právě děje cestou do práce a ve špitálových čekárnách ,)

Další odpovědi:

Zlatý

Při dlouhodobém sezení dochází k utlačení meziobratlových plotének, k bolestem v bederní krajině či krční páteři, otékání nohou, rukou a celkové únavě. Meziobratlové ploténky se při něm vyklenují a tlačí na okolní nervové a cévní struktury. Tělo se dostává do polohy, která způsobuje bolesti krční a bederní páteře. Bolesti mohou vystřelovat i do dolních končetin. Snižuje se citlivost, hybnost a nohy mohou začít natékat. Proto jsi po cestování unavená.
Někdo trpí navíc i kinetózou.

Zdroj: http://trendyzdravi.cz/medicin a/jak-se-vyhnout-bolestem-a-un ave-pri-cestovani.html

Stříbrný

Já jsem zase nevíce unavený když jdu s manželkou nakupovat do marketu.Nákup je nejméně 2 hodiny a jsem unavený více než za 8 hodin ve fabrice.
Ale to je tím,že ve fabrice člověk vyvíjí stále nějakou činnost (zapojuje více svalů).Když chodím po marketu s vozíkem, tak popojedu, 10 minut stojím pak zase popojedu a zase stojím a to dá člověku daleko více zabrat.

Zlatý

Zkus běžet za autobusem a budeš aspoň vědět, z čeho jsi unavedná.

Zlatý

A proč se Země točí? Co je cílem otázky?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 290
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 209
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 114
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.