štamgast

Proč hodně lidí říká mimotechnická pomůcka, když to je mnemotechnická pomůcka?

Nejlepší odpověď
gecco

Protože:

  1. neznají správné slovo
  2. neumí je vyslovit
  3. ´laškují´

___
Proč hodně lidí říká třeba pernamentka (permanentní – permanentka)?
😉

Další odpovědi
Alesh

  1. protože jsou dementi 🙂

Zrovna tak někdo říká, že je „starý jako Jeruzalém“ nebo že má „vyvrknutý“ kotník.

Danina65

No protože lidi.Občas hodlají vyniknout použitím slova, u kterého netuší jeho význam, občas něco pochytí, a pak už používají zdeformované.Znám paní, která používá slovo Meanhotan, a jen její vnoučata ví, že jde o jejich oblíbený nanuk, Manhattan.