Proč člověk musí o něco přijít,aby mu pak došlo jak je to důležtý?

Nejlepší odpověď
da ny

Pokud má srovnané priority, uvědomuje si
a váží si toho, co má, byť jde o samozřejmou věc.
⇒ dělá vše, aby to tak zůstalo, udržel si to (zdraví, partner, přátelství, práce…)
Pak jsou jeho ztráty minimální 😉

Další odpovědi
gecco

Protože dokud to „něco“ má, považuje je za samozřejmé a běžné, není (často) schopen cenu a důležitost „něčeho“ docenit.

dědapetr

Proto že je to člověku dané,že si naváží toho co má,dokut to nestratí a až pak si uvědomí cenu té stráty.

anonym

Snad to jednou pochopíš.Naše generace také musela přijít o to žít v klidné době, bez sociálních otřesů, bez toho, abychom za všechno platili hříšné peníze.
Také jsme si mysleli, že je důležitější mít barevnou televizi, auto atd.
A ono jsou přednější věci.Mít práci, dostupnou zdravotní péči,nemít strach, že nás kdejaký lotr okrade, že za svou práci dostanu zaplaceno.