Kazatel

Proč chodí lidé do práce a na svého zaměstnavatele nadávají? Proč nejsou svého štěstí strůjci?

Odpovědi
Mc Merkurion

… protože zaměstnání je poslední šílenej pokus jak přijít k penězům …

Edison

Protože nic není černobílé. Lidé zvažují ztráty a přínosy toho, co dělají a jak jednají.Některé činnosti a rozhodnutí s sebou nesou jako pozitiva, tak i negativa a člověk zvažuje, bilanci těchto faktorů. Je-li pak subjektivně pozitivní ve prostěch přínosů, rozhodnutí je jasné, ale neznamená, že by na negativa zapoměli. Ona situace se v průběhu času mění a člověk opakovaně hodnotí, včetně svých minulých rozhodnutí. takže lidé jsou strůjci svého štěstí, v rámci možností, ale na negativa nezapomínají… a mj. třeba nadávají.

zjentek

Mně by se taky líbilo, kdyby každej dělat to, k čemu byl „předurčen“ a kdyby každej jednotlivec se postavil/byl postaven PŘESNĚ TAM, kam patří. Jenže pak by těch nespokojených přibylo a nadávalo by se mnohem více. A tak děkujme Bohu, že existují sociální třídy, do kterých se my lidé můžeme rozličnými způsoby sami pasovat, protože kde bychom třeba byli bez nich? (;

nyjono

Špatná formulace.
Jedná se pouze o některé lidi. Ne všichni.
Např. já zaměstnání nemám a má práce mě plně uspokojuje, baví a dobře živí.

Edison

McM: … a nejméně efektivní. 😁

Kazatel

@Edison Jako esej dobré, ale jinak jsou to jen alibistické kecy.

Edison

Ukážu Ti to na konkrétním příkladu: Taky na svýho zaměstnavatele nadávám, z mnoha důvodů. Dokonce mám možnost svého chlebodárve změnít. Ale vážím přínosy a nepřínosy takové změny… takže zatím.. ZATÍM… neměním. Za těch pár ústrků od současného zaměstnavatele mi to nestojí. Takže stále zvažuji, práce je… ale… tak si tak nadávám… Vdyť může být i hůř, tak co bych si jen nenadával…

Edison

Taková je realita. I když si ji mnoho lidí nechce připustit. Nejspíš včetně Tebe.