Löwe

Proč chcou utečenci do jiných zemí, než kam byli přivezeni?

Proč tam chtějí? Odpovědi typu „je tam lepší životní úroveň“ neuvěřím, protože se vsadím, že většina z nich nic neví.

A přijde vám vůbec v pořádku, že si ještě budou vymrčovat a dokonce dělat agresi po velkorysém přijetí EU?

Něco mi říká, že to nebudou jen tak ledajací uprchlíci.

Doplňuji:
Ano, ale za jakým cílem? Jaký oni můžou mít cíl, kvůli kterému páchají agresi? Něco na tom prostě smrdí.

Nejlepší odpověď
anonym

Chtějí jít za lepším cílem,někteří jdou a proto věří,že jim tam bude líp.

Další odpovědi
setapouch

Chtějí tam, kde mají příbuzné a známé. Jistě existují i jiné motivace, přinejmenším pro část osob, ale to už bych se dostával na pole spekulací.

gecco

Protože si myslí, že je tam líp (životní úroveň) – toto přesvědčení pramení z toho, odkud jezdí valná část (většina) turistů do zemí, z nichž odcházejí (a že tito turisté jsou – vůči ´domorodcům´ bohatí).
První problémy nastanou v okamžiku, kdy tito uprchlíci zjistí, že jim nikdo nic moc nedá (že se nestanou bohatými jen tím, že je v dané zemi přijmou).
Další problémy pak v okamžiku, kdy zjistí, že sice nejsou bohatí, ale stejně musí dodržovat zákony dané společnosti (země).
A další tehdy, když zjistí, že jsou v EU ve větším svrabu, než doma – to se pak dají očekávat další vlny násilností frustrovaných přistěhovalců…
:-OO

Doplňuji:
Kuwa – jak rád bych se mýlil…