postcd

Proč by mělo být poslouchání ze sluchátek zdravotně závadné?

nějak tak jsem četl nebo slyšel informace, že by poslech ze sluchátek nemusel být zdravotně prospěšný. Počítejme, že poslouchám mluvené slovo nebo hudbu v přiměřené hlasitosti, ne příliš na hlas po dobu asi 1,5 hodiny. Sám mohu potvrdit, že po takovém poslechu „cítím hlavu“. Proč by to tedy mělo být nevhodné? v čem se to liší od poslechu z reproduktorů a je tam nějaký jiný nepříznivý vliv kromě zvukového?

Nejlepší odpověď
Drap

Ucho neni stavěné pro to, aby bylo zakryté. A odhadnout právě tu přiměřenou intenzitu sluchu je obtížné.

Další odpovědi
lexx

poáč to vyzařuje přímo do ušního zvukovodu, 1W do sluchátek natropí randál a zátěž jako 100W bedna v místnosti, prověřeno

Dochy

Jednak zakryté/zašpun­tované ucho a jednak akustický výkon který do ucha pouštíte. Velice často je výkonnadměrný a posluchač si to neuvědomí.

anonym

Celé jsou to nesmysly, nic není závadné, furt lepší mít sluchátka, než zuřícího souseda, kterému vibruje obývák apropo dnes prodávají „špunty“ ke každému mobilu automaticky, s takovou zdravou životosprávou bych nemohla nic, jenom solit peníze za 1. jakost všeho druhu.

postcd

„1W do sluchátek natropí randál a zátěž jako 100W bedna v místnosti“

to je zajímavé, kde se mohu prosím dozvědět více informací o té „zátěži“, případě další info k potvrzení tohoto tvrzení?