sved

Proč se na tolika fotografiích z nejrůznějších míst teroristických útoků objevují vyzuté boty?

Věděl by někdo, proč se na tolika fotografiích z nejrůznějších míst teroristických útoků objevují (ať jednotlivě či po více párech) vyzuté boty? Pochopitelné jsou v nastalé panice části oděvů, osobní věci… ale boty?? Předem děkuji za reakce.

Nejlepší odpověď
Emefej

Nevím jak je tomu u teroristických útoků, ale při dopravních nehodách se to stává také. Jednou jsem se přichomýtnul ke srážce auta s cyklistkou, náraz jí vyzul tenisky, letěly vzduchem asi 5 m.

Další odpovědi
Drap

Při násilné, náhlé smrti většinou se vyzují boty. Nejsou to jen teroristické útoky, ale i dopravní nehody , železniční nehody a podobně. říká se, že když má vyzuté boty, tak už mu nikdo nepomůže. Nebožtík si je vyzuje ve smrtelné křeči

Kepler

Je to tak, jak píše Emefej. Ze všech součástí oblečení (kromě pokrývek hlavy) se boty vyzují nejsnadněji. Taky jsem viděl následky ošklivé nehody a všude byly samé boty.

marci1

Pokud dojde k náhlé smrti, spojené se silným nárazem, dochází ke smrštění svalů. Boty se zují z nohou odstředivou silou.

Sinsin

Dle spisovatele Terryho Pratchetta:
Jediné, co po člověku zbude po magickém přemístění, jsou boty.
Lze tedy předpokládat, že při přemístění člověka ze živého stavu do mrtvého je to podobné : )

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.