Bronzový

Proč bohatí platí takové sumy za obrazy?

Jenom za tenhel ro kse tento žebříček několikrát změnil https://en.wikipedia.org/…
Proč? V čem je ta cena?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V těchto cenových hladinách jde o investici (spekulace na vzestup ceny nebo, minimálně, na to, že cena neklesne).
A existují ještě nejméně dva důvody:
- podpora žijícího malíře (mecenášství)
- touha vlastnit originál (je jen jeden)
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Cena je právě ta hodnota obrazů. Uložit peníze do dobrého umění je považováno za výhodnou investici.

Bronzový

Bohatý člověk se nejvíc bojí toho, že o své bohatství příjde. Může přijít nějaká krize cokoliv a peníze se znehodnotí. Co by pak dělal boháč se spoustou papírků nebo bezvýznamných čísel na účtu, když nebudou mít žádnou cenu?

Je třeba si zde uvědomit to, že peníze jsou jen náhražka a v případě vážné krize se peníze můžou změnit v bezcenné potištěné papírky. Proto kupují zlato či umělecká díla, která svou hodnotu jen tak neztratí. Na jednu stranu musím uznat, že zavedení peněz bylo docela chytré v té době. V dnešní době peníze podporují nenávist a závist, ale lidi jsou materialisti a každý den nás média krmí k materialismu.

Bronzový

1. je to pekné, ľahšie než sochy
2. je to krajšie než zlatá tehla
3. je to skladnejšie než auto
4. vlastne je to zo všetkých investícií najľahšie, ľahko skladné, pekné, dá sa s tým predvádzať aj zatajiť skutočná hodnota diela (väčšina ľudí nie sú profi zlodeji s kunsthistorickými vedomosťami - vidia ,,len" drahý obraz)

Stříbrný

1.) snobismus a předvádění se: hele, já na to mám !
2.) co dělat s tolika prachama ? neprojí to, neprochlasta, neprocestuje ani neprošoustá do konce života...tak nakupuje totál zbytečnosti, kdo lehce nabyl - znáte to

Zlatý

Já jsem našel na půdě originální Monu Lisu a pod ní je Vladímír Iljič Lenin a nezaplatil jsem za obraz ani korunu, heč?

Diskuze k otázce

Zlatý

led

barbakan, ta Mona Lísa bola namaľovaná na obraze Ijiča? V tom prípade to je určite pravá ...
...
...kópia.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.