Problémy s tetováním

Někde jsem slyšel, že pokud má na sobě člověk tetování tak je problém pokud musí na CT nebo magnetickou rezonanci nebo do nějakého tunelu na vyšetření. Údajně barva obsahuje nějaké kovové části či co a na takové vyšetření už ho nemusí vzít. Zdá se mito ale divné, že by všichni kdo májí na sobě tetování již neměli možnost řádného lékařského vyšetření?

Nejlepší odpověď
Pájo

Ano, je to pravda, ale týká se to (jen) velkých tetování ve vyšetřované oblasti…je to kontraindikace u vyšetření magnetickou rezonancí. Divné to ale rozhodně není, u všech, kdo májí na sobě velká tetování je nutné použít jinou metodu… ale každopádně mají stále možnost řádného lékařského vyšetření!

„Znevýhodněni“, pokud to takhle berete, jsou i jiní a to všichni, kteří mají:

  • kardiostimulátory
  • kovová tělesa z feromagnetického materiálu v nevhodných místech (oko, mozek)
  • lidé s ušními implantáty, naslouchadly
  • ženy v prvním trimestru těhotenství
  • včetně pacientů s klaustrofobií

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mag­netick%C3%A1_re­zonance