problémy s matkou

Je mi 20, stále žiji v bytě s matkou, která je bez práce, bez kamarádů a v poslední době má problémy s alkoholem. Jak jí vysvětlit, že už nejsem malé dítě a chci být většinu času s přítelkyní. Neustále dělá scény, že je sama doma, že jí s ničím nepomůžu a že si dělám, co chci. Pls poraďte, nechci ji naštvat – občas vyhrožuje i sebepoškozováním, ale k lékaři ji nedostaneme. To jsme zkoušeli (byli i u nás).
(BTW: sestra se před rokem odstěhovala k příteli a vše bez problémů). Díky

Nejlepší odpověď
HerbiG

rekni ji ze u ni nemuzes byt do smrti,proste chces byt s pritelkyni a ze ji budes navstevovat …

Další odpovědi
Vicki

Řekněte si co opravdu chcete.Matka Vás vysává a citově vydírá.Nejvyšší čas žít život podle svých představ.A matka tak bude muset začít se sebou něco dělat.Promluvte si a vysvětlete jí,že jí samozřejmě budete navštěvovat-ale že jste dospělý muž a ne žádné malé dítě které se drží její sukně.Máte přítelkyni a svúj život.Držím palce.

Nuk nuk

Buďte k ní trpělivý, ale zároveň si stůjte za svými právy. Je Vám 20, jste tedy dospělý a svéprávný.
Vaše maminka si na Vás zřejmě vytvořila příliš silnou vazbu. Je to v podstatě normální, matky si obvykle vytvářejí silnější pouto k synům, než k dcerám. Odtud tedy plyna asi rozdíl mezi tím, co vyvolává problém od Vás a co od sestry.
Jestli to chápu, Váš otec buď zemřel nebo jsou rozvedení. Ať už to je jedno nebo druhé, pro ni to zřejmě byla velká rána. Pokud navíc nemá přátele nebo o ně přišla, pak se zkrátka upíná na dvě věci – na alkohol a na Vás.Jednoduše tu svou přirozenou vazbu umocnila do neúnosných rozměrů.
Buďte proto co nejtrpělivější. Pokud budete mít čas, umejte jí nádobí, udělejte nějakou tu práci doma, pomožte jí, ale zase ne nad únosnou míru. Pokuste se jí vysvětlit, že jste už dospělý, a že ve Vašem věku je přece normální mít ještě jiné zájmy.Asi jí to budete muset opakovat neustále dokolečka.
Pokud s ní nebude rozumná řeč, zkuste to s ní trochu jako s malým dítětem…„Když budeš říkat, že si ublížíš, pošlu na Tebe toho doktora.“ Občas to s těmito lidmi nejde jinak.V nejhorším případě byste to museli s doktorem i zopakovat.

anonym

Asi by bylo dobre se taky od matky vzdalit,tak jako Vase sestra.Jinak se matka nevzpamatuje.A Vy to budete mit tezsi a tezsi.Citove Vas vydira,tak Vam nezbyva nez ji postavit pred hotovou vec a odejit.Sice asi bude vyvadet,ale je to jedina moznost jak matku presvedcit,ze prisel cas vyletnout z hnizda.

Michal

Jako první krok by se vaše maminka měla léčit z nadměrného požívání alkoholu. Pochopí-li,že je to nebezpečné a ted´sorry,že mu může propadnout a velmi se poškodit,postupem doby pochopí i tebe,asi ne zcela.Ale každá pomoc má své meze a ty máš svůj život a přítelkyni.Takže se nenech vydírat,ale pomoc by si maminka zasloužila.Ty jí pomůžeš a může se stát,že tím pomůžeš i sobě.Hodně úspěchů ti přeje Michal.Zajímalo by mě ,jak to půjde?776557232.

Gabilka

Něco podobného jsem zažila já. Mýmu příteli umřela maminka a tak se o něj starala babička. Domů k němu jsem nemohla. Hrozně k němu upnula. Kolikrát mu řikala aby se už odstěhoval, když se pohádali. Teď když už je pryč tak mu řiká, aby jezdil na návštěvy často a klidně tam spal. Takže taky moc klidu nemáme.
S maminkou to je těžký, z vlastní zkušenosti vím, že alkoholika k lékaři nedostaneš. Ale tohle je opravdu vydírání, protože ty budeš mít určitě strach se odstěhovat, aby si něco neudělala… ale přeci s ní nebudeš bydlet celý život…

holčička

S touto odpovědí se budeš muset poprat asi sám prt jsi poslední ktereho ma na blizku a bud ji budešmuset slibit že tam budeš chodit každy den a pak to postupně omezovat.Tvoje maminka si navikla že s ní žiješ a nechce aby jsi odešel.A tvoje maminka by si měla najit nějake kamarday třeba sousedku a nebo jí pořid nejake zvířátko např.psa projde se s ním a nnebude sama.Uvidiíš vše se brzy vyjasní každopádně držím palce.