zelenac

Poradíte, jak zapnout stěrače?

Dobrý den. Mám takový stupidní dotaz, ale pro mě celkem důležitý, tak to prosím berte s nadhledem. Zítra dělám zkoušky do autoškoly a má být celkem hnusně a i pršet. No a já si uvědomil, že absolutně nevím, jak zapnout stěrače. Nikdy jsem je nepotřeboval a ani mě nenapadlo se zeptat učitele. Jezdím s Hyundaiem i30. Přikládám ještě odkaz na obrázek, jak by to mělo vypadat. Prosím berte to opravdu s nadhledem, ale pokud je budu potřebovat u zkoušek, tak at potom nejsem v koncích. Děkuji moc.

https://www.go­ogle.cz/search?rls=ig&hl­=cs&site=imghp&tbm=is­ch&source=hp&biw=1­322&bih=750&q=hy­undai+i30+p%C3%A­1%C4%8Dka+st%C4%9Bra%C4%­8D%C5%AF&oq=hy­undai+i30+p%C3%A­1%C4%8Dka+st%C4%9Bra%C4%­8D%C5%AF&gs_l=im­g.3...0.0.0.132­.0.0.0.0.0.0.0­.0..0.0....0.­..1ac..64.img­..0.0.0.OZ7gNtn7SCQ­#imgrc=9n72Iq­v9Viv8iM%3A

Původní neotázka
Problém se stěrači

Nejlepší odpověď
klumprt

Krátce přitlačit dolů – jednou setřeš, např. při jemném poprchání
Přepnout nahoru o jednu pozici – tzv. cyklovač, kdy stěrač stírá v intervalech, při mírném dešti. Délka cyklů se volí otáčením toho vnitřního válce.
Přepnout nahoru na druhou pozici – stěrač stírá nepřetržitě, při hustším dešti.
Přepnout nahoru na třetí pozici- stěrač stírá nepřetržitě a rychle, při hustém lijáku, ale takové jsou málokdy, třeba letní bouřky.

Vnějším válcem se ovládá stěrač a ostřikovač zadního skla – ostříkne se sklo a stěrač to setře. Používá se, když se od mokré silnice tvoří za autem oblak kapiček vody, které pak zůstávají na zadním skle. Krátkým otočením dolů se sklo ostříkne a jednou setře. Přepnutím nahoru se sklo stírá v cyklech. Přepnutím dále nahoru se sklo ostřikuje a stírá.

Čelní sklo ostříkneš a setřeš tak, že páčku lehce přitlačíš k sobě. To když ti na skle zůstává špinavá voda od kol aut před tebou.

Další odpovědi
Lgee

To vím i já a to mi je 15 ale popsat to neumím

zjentek

Pravou rukou zkus ovládat páčku z obrázku stejným způsobem, jako bys chtěl zablikat levými blinkry,

mosoj

Hm a to chceš jezdit po silnici sám ?