Avatar uživatele
dnb

Problém s televizí, poradíte mi?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, nevím co kdo namačkal, ale na televizi mi hraje pouze rádio s hláškou „pouze zvuk!“ Nevíte prosím někdo jak se to vrací zpět na kanály? Děkuji

Díky za odpovědi, ale nemám na ovladači volbu TV/Rádio, to už bych asi musel být totální de***

Ať se snažím jak se smažím, nejde s tím nic udělat, proto jsem zamířil sem, jestli zde nekdo s tímto případem nemá zkušenosti, toť vše, kdo nemá, tak zbytečně neodpovídejte, děkuji.

Upravil/a: dnb

Zajímavá 0 před 142 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cappuccino

Nevim, jak u vas, u nasi TV se zmackne EPG, objevi se vsechny kanaly a sjede se na ty televizni.
Ale samozrejme to muze byt u kazde televize jine!

Najdi si svuj typ TV:
https://www.ma­nualypdf.cz/thom­son

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Napiš typ TV a ovladače (pokud to není orig. k TV) jinak Ti nikdo pořádně odpovědět nedokáže. Ale podle popisu to vypadá, že v seznamu kanálů sis zvolil filtr na Rádio a TV stanice kvůli tomu nevidíš. Někde přes „menu“, seznam kanálů a filtr zrušit…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Těžko vám někdo poradí, když je to tajná televize.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

U nás je na ovladači červené tlačítko TV/RADIO. 😄

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
OSHO

Metodou pokus omyl najdeš chybu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Přesně jak napsala marci1. Každý ovladač TV má tlačítko s potiskem TV/RADIO, najděte si to tlačítko na svém ovladači a stiskněte. Vše bude tak, jak to bylo dříve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

To zní, jako by televize byla nastavena na mód pro jen audio. Záleží, jaký typ televize máš, ale většinou se to dá opravit následovně:

  1. Otevři hlavní menu televize. To obvykle znamená zmáčknout tlačítko s názvem „Menu“, „Home“ nebo „Settings“ na ovladači.
  2. Projdi možnosti a najdi něco, co se týká režimu pro jen audio. To může být v různých sekcích, takže se může hodit vyhledat v online návodu k televizi.
  3. Když najdeš možnost pro jen audio, změň ji. Mělo by to vrátit obraz.

Pokud to nepomůže, může se hodit zkusit restart televize. To může obnovení továrního nastavení televize, ale pozor, tím budou smazány všechny uložené volby a nastavení.

Jinak je možná nejlepší volbou obrátit se přímo na výrobce televize nebo na podporu. Oni by měli být schopni ti poskytnout přesné instrukce pro tvůj konkrétní model televize.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Roman71

Pomůžu vám, ale budu od vás potřebovat vědět model TV. Zatím jsem se dozvěděl značku THOMSON, tak se prosím podívejte zezadu na televizi a napište mi model.

Avatar uživatele
dnb

marci1:
To by bylo pěkné, ovšem takové tlačítko mi na ovladači chybí. ☹

Avatar uživatele
marci1

Tipy na obnovení obrazu TV:
Zkontrolujte zapojení všech kabelů
Restartujte televizi – odpojte ji na 1 minutu ze zásuvky
Deaktivujte režim úspory energie
Deaktivujte režim spánku/vypnutí obrazu
Aktualizujte software TV
Uveďte televizi do továrního nastavení
Nic nepomohlo? Servis nebo nová televize
https://www.czc­.cz/geek/co-delat-kdyz-nejde-obraz-u-televize-par-tipu/clanek
😉

Avatar uživatele
Roman71

Můžete na internetu najít foto vašeho ovladače a vložit sem odkaz? Podívám se na to 🙂

Avatar uživatele
dnb

https://www.dalkove-ovladace.cz/o­vladace-pro-televizory-tcl-c-2_421/tcl-rc802n-nahradni-dalkovy-ovladac-p-9104?country_he­ader=56¤­cy=CZK&langua­ge=cz&gad_sou­rce=1&gclid=E­AIaIQobChMI9LmV1N2H­gwMVvDwGAB2Jqw3u­EAQYASABEgKaV­fD_BwE

To je ten ovladač, číslo televize nikde není, nevím proč to stále píše připojte kabel, když ho mám připojený…

Avatar uživatele
Roman71

Takže přepnutí příjmu na TV bude muset být provedeno v menu televizoru a navíc mám podezření, že vám ten „hračička“ smazal naladěné programy. Pokud máte aktivní anténu (tu s vestavěným zesilovačem), bude možná odpojený adaptér ze zásuvky.

Avatar uživatele
Dochy

ad odpojený adaptér:
Myslím, že to by mu nehrálo ani to rádio. Předpokládám, že to co na TV chytá, jsou rádia šířená v rámci DVB-T2 multiplexů – takže příjem signálu by měl být OK. (samozřejmě se mohu mýlit, pořád dost informací chybí)

Avatar uživatele
Roman71

No, to je fakt..
Celý problém spočívá v tom, že je TV v menu přepnutá na příjem rádia.

Avatar uživatele
dnb

OSHO:
To už jsem zkoušel…

elkon:
Tajná není, jenže od ní nemám žádné papíry, takže těžko popsat, ale je to Thomson.

cappuccino:
EPG na ovladači nemám, je tam spousta jiných tlačítek, když vjedu do nastavení, není tam žádné řešení, nechápu.

Potom to ještě píše, připojte kabel, ale ten mám připojený, tak nevím v čem je chyba…

Avatar uživatele
Dochy

EPG bude na Tvém ovladači nejspíše „GUIDE“. Případně můžeš zkusit „LIST“ V něčem z tohoto by měl být dostupný filtr na TV/Rádio (Se značkou TCL nemám osobní zkušenost, tak přesněji nenapíšu).
Typ TV je obvykle na štítku vzadu, ale zpravidla se dá zobrazit i volbou z menu TV.

Avatar uživatele
cappuccino

V mem prispevku najdes manualy. Doplnila jsem to tam.

Nový příspěvek