Vojta117

Pomůžete mně vyřešit problém s notebookem dle popisu?

Zdravím, asi před 4 dny se mi začal notebook sám od sebe restartovat. Vždy když je zapojen do nabíječky tak na ploše problikne cmd „shutdown“ a následně se notebook nevypne ale restartuje a tak to dělá pořád dokola. Když ale nabijecku odpojim, tak notebook normalne jede a nevypíná se. Potřebuju to rychle vyřešit, kvůli studijním úkolům.

--
Upozornění
Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Původní neotázka
Problem s notebookem

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Díval jsem se po fórech a jako nejpravděpodobnější odpověď se mi zdál průraz nebo zkrat v napájecím kabelu (nejspíš zlomený u adaptéru nebo u konektoru), půjčil bych si a zkusil jiný adaptér.

Další odpovědi
Viki12

Bohužel bych řekla, že to tak rychle nevyřešíš, pokud nikdo z tvých blízkých není odborník na počítače. Můžeš dát počítač do opravny a prozatím si třeba od svých příbuzných vypůjčit jiný.

Johnnisek

Souhlasím s magoremvkleci, stalo se mi to také, pomohlo tomu vyměnit koncovku na nabíjecím kabelu, samozřejmě po zkontrolování trafa jestli nebyl zkrat někde uvnitř

Jiří Bohumil

A jak se „chová“ NB, když jej spustíš bez napaječe a napaječ připojíš za chodu?
A pokud necháš NB zapojený na napaječ a vypnutý, dobíjí se aku?
To můžeš zjistit, pokud jej potom spustíš bez napaječe a koukneš zda přibyla procenta na ikoně „baterie“.
Pokud by se NB ve vypnutém stavu nedobíjel, mohlo by jít opravdu (pouze) o problém s napaječem, nejspíš přerušený vodič v kablíku.
V tomto případě zkus změřit voltmetrem (multimetrem), zda je na konektoru na kablíku napětí, uvedené na napaječi (DC).
Pokud ne, prověř, zda je napětí v kablíku hned za napaječem (ostrými měřícími hroty), nebo lépe, napaječ rozeber a změř napětí uvnitř, přímo na vývodu.
V tomto případě ale velký pozor na přívodní napětí 230V AC – nebezpečí úrazu!
Správně by jsi, jako laik, toto provádět neměl, případně požádej o pomoc někoho, kdo má kvalifikaci a zkušenosti.
Případně vyzkoušej, pokud seženeš, jiný napaječ, se shodnými parametry.
Pokud napětí na konektoru je, vyzkoušej hýbat připojením konektoru.
Pokud by jsi takto nic nezjistil a vše jinak by bylo OK, pak je závada v systému nabíjení NB a je nutno s ním do opravy. S tím si asi neporadíš.
Možná nouzová alternativa, v tomto případě, by byla, akumulátor nabíjet externě mimo NB, ale to by bylo trochu složitější.