Problém s derivací

Dobrý den,
potřebovala bych nutně poradit. Ale asi to půjde těžce popsat
mám zderivovat
y = -sinx * arccos ln/sinex (e na xtou)
bude výsledek = -sinx*arccos lnx/sinex (e na xtou) – v čitateli bude cosx * (sinex -lnx * cosex * ex) * sinex ve jmenovateli x * odmocnina pod ní sin nadruhou ex – ln nadruhou x konec odmocniny * sin nadruhou ex

Pokud se najde opravdu někdo, kdo by se chtěl tím zabývat a něbylo by mu to z tohoto zadání nic jasného, tak pošlu klidně do zprávy naskenovaný papír.

Děkuji za odpovědi.
PS. JE TO OPRAVDU NUTNÉ

Odpovědi
odpomass

Ta tvoje otázka je opravdu chaoticky napsaná. ;) Nemám teď čas, abych to počítala, ale pro čitatele použiješ pravidlo pro derivaci součinu a potom pro celý zlomek použiješ pravidlo pro derivaci podílu. Zderivovat ty jednotlivé prvky, by neměl být problém, jsou to víceméně známé funkce…

RedC22

Já bych ti to i spočítal, jenže ty to píšeš jako prase. Bohužel, nejsem kryptoanalytik.

Když to neumíš napsat, tak ten oskenovaný papír je nutnost. Už tady měl být. To je tak obtížný ho nahrát třeba někam na http://www.ima­gehosting.cz/ a do popisku uvést odkaz?