Lucimia

Pro ženy – Jak jste cítily pohyby miminka v bříšku?

JAK jste poprvé cítily pohyby v těhotenství? Také jste je dříve cítily jako zvýšenou peristaltiku střev (hodně žen popisuje), později pak intenzivněji – jak moc intenzivě? Víte, od kolikátého týdne těhotenství jste cítila první pohyby?

Odpovědi
panenka

První pohyby svých dětí jsem cítila kolem 21–22 týdne těhotenství cítila jsem takové zachvění a pak jak píšete vy jsem své pohyby cítila víc a víc .Hodně jsem si s mojími dětmi vykladála jak už jsem byla pak ve vysokém stádiu těhotenství a hladila si bříško hned se mi děti ozvaly pohyby byla to opravdu nádhera.

Nave

má dcerka byla je a vždy bude mé vymodlené,vytoužené miminko.otěhotněla jsem po15měsících.ne­věděla jsem,,že jsem těhulka.ms jsem dostala.bylo by to na dlouhé povídání atd…pohyby jsem ucítila kolem20–22tt.a ten pocit je nepopsatelný nebo jak to mám popsat,kdýž jsem cítila pohyby…dcerku jsem moc často necítila.někdy měla jsem ztrach jestli je še v pořadku.dr rika,že někdo pohyby moc neciti skoro vubec,tak nevím…rodila jsem císařem dcerka byla zadečkem na před…chvilku neposedí,nepostojí je v jednom kole…

iwetax

Bylo to v 19.týdnu. Mě to připadalo jako když někdo v podbříšku pouští bubliny. Pak jako takové klepání. A nakonec , že se tam protahuje a chce se protlačit přez kůži ven.

Nejintenzivněji kopala když mě přijali na rizikové oddělení a řekli mi , že tam zůstanu až do porodu.
Na vyšetření jsem jela do krajský nemocnice 2hodiny vlakem , vstávala jsem ve 4:50. Po vyšetřeních a v čekárnách jsem strávila asi 4,5hodin. A vůbec jsem s hospitalizací nepočítala. Když jsem si lehla na postel. Tak malá kopala jak nikdy a ani potom co jsem si v nemocnici zvikla tolik nekopala. Ale ten den to bylo hodně intenzivní a nepříjemné kopání.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=SR9w16o­bUNY

martina1

Mám to stejně jako ostatní.Najednou se v bříšku začlo něco jakoby převalovat,tak jsem mrkla do průkazky a byl to 20.týden.Bylo to u obou stejné.Holčina mě dloubala vždycky pod žaludek,takže to byla po jídle celkem sranda,ale to bylo ke konci.Malej se zas trefoval do močáku a když se hnul,tak jsem myslela,že se počůrám:-)Na tohle se hezky vzpomíná:-)Já mám břicho plné srůstů,a tak kyž mimčo povyrostlo,tak jsem měla pár dnů pohyby hodně bolestivé,než se děloha přizpůsobila.Při malé jsem hned letěla pokaždé k doktorce,ale vysvětlilami,že se nic neděje.Pokud se nekrvácí, tak to jsou srůsty,ale to je u každého individuální.Také vím jaké je to,když se miminko přestane hýbat.Vždy jsem měla strach,jak to poznám a to nejde si nevšimnout,najednou je to úplně v břiše jiné.To pak honem rychle do nemocnice!!!My to stihli a naštěstí je malýmu už 10měsíců.

Nuk nuk

Mám dvouletého syna a teď čekám druhé mimčo. Nutno tedy říct, že u každého to bylo trochy jiné.
U prvního to začalo poměrně brzo – zhruba kolem 16tt, ale zpočátku jsem si nebyla jistá, zda je to „ono“, protože se pohyby projevovaly právě tak, jak popisujete, jak ozvýšená činnost střev. Protože jsem zároveň trpěla na zácpy, až po nějaké době mi došlo, že některé projevy pocházejí odjinud. Později to byly takové ty známě „bublinky“ a ještě později už znatelné pohyby. Jeho oblíbenou činností byla „hra“ s mým močovým měchýřem. Nijak razantně nekopal, spíš ťukal a kroutil se – a pak ten močák, tedy.
U tohoto druhého jsem první pohyby cítila překvapivě později, než u prvního. Někdy až kolem 20tt. Začalo to rovnou „bublinkami“ a brzy přešlo do šťouchanců a skutečného „kopání“. V poměru s prvním je výrazně pohyblivější a kopavější, ale mořový měchýř ho (našgtěstí) tolik nezajímá.

elektrikář

Jsem sice mužskej ale když jsme čekali první cerku poslouchal jsem srdíčko. Jestli jsem mimno zmáčknul nevím ale dostal jsem takovou do nosu jak se to hnulo.Ohromnej po­cit.