briketka10

Pro štamgasta:Čím se potírají klasické hnědé tyčinky, aby byly lesklé..

http://www.al­tiskolin.cz/ta­jemstvi-polev-lesk-slozeni-a-snadne-zpracovani.a5.html

Doplňuji:
Johny r : toto je již řešeno v příspěvcích, jelikož se Štamgast přesněji nevyjádřil ve své otázce, jestli má na mysli křupavé sladké nebo slané tyčky, tak jsem našla čokoládovou polevu..

odtud má reakce..

Nejlepší odpověď
Johny_r

Jestli jde o klasické slané tyčinky, tak ty jsou podle mne louhované – tedy vykoupané v hydroxidu sodném (ano, v tom, co se s ním čistí odpady). Stejným způsobem se dělají německé preclíky. Louhované pečivo u nás prodává třeba Kaufland.

Sůwa

Briketko, jsi fakt jednička!!!

briketka10

ale teď si nejsem jistá, jestli myslel ty čokoládový, když zamknul Damianě preclíky ?!
OJOJ..

Damiana

Myslím, že mu nešlo o sladké, ale o klasické slané tyčinky (třeba Soletti nebo Bohemia tyčinky), jen napsal hnědé…
A ty se louhují, jak jsem psala. 🙂

briketka10

hmm..tak je to venku, nevyjádřil se dost přesně..
pak až ty dva body mě trkly už bylo pozdě..

briketka10

ad Johny r http://vareni­.dama.cz/index­.php?a=ukaz&re­cept=4473

použil jste zřejmě odpověď Damiany a to se zde na odpovědích nesmí a jestli chcete dostávat palce za cizí snahu budiž, ale pro mne je to podvod – dočíst se správnou odpověď a pak ji použít jinde !!

Damiana

Díky Briketko 🙂. Já se chtěla mrknout, kdo bodoval a omylem jsem ještě „zapalcovala“. ☹

briketka10

Damiano nevadí, to stává taky se občas přehlídnu, ale docela mě to naštvalo..
na jiný účet, když ta otázka byla včera..