Přistoupila by stavební firma na takové podmínky smlouvy?

Už dlouho jsem neslyšel, že by byl někdo z mých známý spokojen se stavební firmou, se kterou podepsal smlouvu na stavbu domu. Nemyslím ani tak kvalitu, ale hlavně termín, kdy má být stavba předána hotova k užívání. Několik měsíců, dokonce i rok prodlení není žádná vyjímka. Co takhle dát do smlouvy penále (bývá součástí smlouvy), 1 % denně z celkové částky. Myslím, že by na to žádná stavební firma nepřistoupila. Pak takovou firmu hodnotím negativně.

takže to znamená, že se dnes staví tím způsobem, že klient platí a když platí málo, tak jako bonus trpí. to je kapitalismus a proto, kdo může, ať staví sám jako tenkrát. vyjde to podstatně levněji a žádný rádoby placený řemeslník se na tom nepodepíše 🙂

Odpovědi
Drap

Jak která. Pokud by firma na to přistoupila, zřejmě by se i cena navýšila.

Honza5486656

Přes léto dělávám ve firmě, která termíny drží na 100% 🙂.
A samozřejmě – cena by šla nahoru.

JájsemRaibek

Stavebních firem je mnoho a každá se snaží získat zákazníka. Tedy měla by, pokud ji jde o kšeft.
Ty jsi zákazník a ty si určuješ podmínky. Záleží na tom, zda na to máš nebo chceš šetřit.

1. firma-domluvíme cenu, určím podmínky, určím penále a buď souhlasí, popř. souhlasíme nebo je tu 2. firma a to se opakuje.